Új fejezet a magyar médiapiacon: januártól szoros a kapocs az MCC és az Inforádió között
A Mathias Corvinus Collegium megvásárolta az Inforádió 75 százalékos tulajdonrészét.
A megmérettetésen a Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium tanulói bizonyultak a legjobbnak.
Nyitókép: MCC Facebook-oldala
Rekordszámú érdeklődés mellett rendezte meg a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Vitaakadémiája az MCC Vitázz! Kárpát-medencei középiskolás vitaversenyt. Magyarország legnagyobb középiskolás vitaversenyét immár nyolcadik alkalommal rendezték meg, amelyre idén csaknem 85 csapat jelentkezett – olvasható az intézet közleményében.
A versenyre háromfős középiskolás csapatok jelentkezhettek, akik először egy régiós fordulóban mérettették meg magukat, majd a legjobbak az országos döntőben is megmutathatták vitázói tehetségüket.
A kétnapos régiós fordulók hét magyarországi, valamint egy erdélyi helyszínen valósultak meg,
a versenyek szakmai bíráit az MCC Vitaakadémia biztosította. A március eleji országos döntőnek a budapesti képzési központ adott otthont.
A döntőben 23 csapat mérhette össze tudását, ahol a diákok nem csak őket közvetlenül érintő kérdésekben, de közéleti, pedagógiai és a mesterséges intelligenciával kapcsolatos témáról is vitáztak.
A versenyen a Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium tanulói bizonyultak a legjobbnak,
akik a nagyszerű közösségi élményen és szónoki, vitázói tapasztalatokon kívül külföldi tanulmányúttal is gazdagodtak.
A Mathias Corvinus Collegium 28 éves története során az összetett képzési paletta minden programjában kiemelt szerephez jutott az alapvető logikai, érveléstechnikai és vitamódszertani ismeretek átadása. A több mint két és fél évtized alatt felgyülemlett tudás és tapasztalat még kiterjedtebb kamatoztatására, továbbépítésére és terjesztésére jött létre 2019-ben önálló programként az MCC Vitaakadémia, amely az elmúlt években évben Kárpát-medencei szintű vitaoktató központtá növekedett – sorolták.
A racionális vita módszertana alapvető eszköze az MCC két fő törekvésének: a tehetséggondozásnak és a közösségépítésnek.
Fejleszti az egyéni kommunikációs és logikai képességeket, az érzékenységet egymás megértésére, a problémák mélyebb feltárásának és többoldalú megközelítésének képességét, kiváló alapul szolgál a kreatív csapatmunkához – tette hozzá az MCC Kommunikációs Igazgatósága.