Cukorhegyék szerint az nem ütközik közösségi alapelvekbe, ha valaki gyerekgyilkos terroristákat dicsőit
Jó az illegalitásban, csak valaki adjon hozzá stencilgépet.
Az 55%! elnevezésű intézkedéscsomag célja, hogy a földgázról áttérjünk a megújuló és az alacsony szén-dioxid-kibocsátású gázokra.
Nyitókép: Marjai János
***
Az Európai Tanács és az Európai Parlament megállapodott arról az irányelvről, amely meghatározza a fenntartható fejlődés és energiahatékonyság legfontosabb feladatait – olvasható az épületgépész.hu-n.
− 2030-ra minden új építésű épületnek kibocsátásmentesnek kell lennie.
– 2050-re pedig a teljes meglévő épületállománynak meg kell felelnie a kibocsátásmentesség követelményének.
– Napenergia biztosítása új épületekre, középületekre, valamint az engedélyhez kötött felújítás alá vont, nem lakáscélú meglévő épületekre.
– Energiahatékonysági minimumszabványok bevezetése: 2030-ban valamennyi nem lakáscélú épületnek meg kell haladnia a legrosszabbul teljesítő 16% energiahatékonyságát, amely érték 2033-ra már 26%-ra módosul.
– Lakóépületek esetében az a minimumérték 2030-ra 16%, 2035-re pedig már 20-22%.
Az Európai Unió Tanácsa a fosszilis tüzelőanyagokkal kapcsolatban úgy fogalmazott, hogy „a fosszilis tüzelőanyaggal működő kazánok kivezetésére irányuló tervvel kapcsolatban a két intézmény egyetértett abban, hogy
a nemzeti épületfelújítási tervekbe bele kell foglalni egy ütemtervet a fosszilis tüzelőanyaggal működő kazánok 2040-ig történő fokozatos kivezetésére”.
Az irány az 55%! elnevezésű intézkedéscsomag célja, hogy
a földgázról áttérjünk a megújuló és az alacsony szén-dioxid-kibocsátású gázokra, valamint az, hogy 2030-ra és azt követően felgyorsuljon azok elterjedése az EU gázpiacán.
Ennek értelmében földgáz helyett megújuló és alacsony szén-dioxod-kibocsátású gázokra kell majd váltani, amelynek egyik legtöbbször emlegetett alternatívája a hidrogén. A hidrogén-tüzelésű kazánokat azonban a hétköznapi nyelven többen elkezdték gázkazánnak nevezni.