„Iványi Gábor és a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség több mint tíz éve küzd azért, hogy fenntarthassa oktatási és szociális intézményeit, és gondoskodhasson a legelesettebbekről. Az egyházi státuszuk elvesztésével évi kétmilliárd forinttól esnek el, már a bérek kifizetése is komoly gondot jelent, most »örökbefogadókat« keresnek. Más egyházak részéről finoman szólva sincsenek »heves tülekedések«, hogy melléjük álljanak.
Az intézményrendszer valóban jelentős: Iványi Gáborék négy bölcsődét, nyolc óvodát, 21 iskolát tartanak fenn, 3000 gyerek oktatásáért és étkezéséért felelnek, a gyerekek döntő többsége pedig csak a MET intézményei révén kap rendszeresen meleg ételt és egyéb ellátást. Emellett szegénykórházat, idősotthonokat és hajléktalanokat ellátó intézményeket működtetnek – szolgáltatásaikat nagyságrendileg húszezren veszik igénybe.