Ferenczy Dániel, a Gyöngyösi Városrendészet igazgatója szerint egyre elterjedtebbé válik a drónok alkalmazása Magyarországon a rendészet területén is. Szavai szerint ezeket az eszközöket a településbiztonság terén jelenleg csak a rendőrség alkalmazza. Hozzátette:
éppen emiatt nagy lehetőség számukra, hogy a gyöngyösi önkormányzat engedélyezte a beszerzésüket.
Ennek értelmében Gyöngyös lett az első város, ahol drónokat vetnek be, hiszen eddig önkormányzati rendészetek hivatalosan nem használtak ilyen eszközöket idehaza. Számos egyeztetésen, oktatáson vettek részt annak érdekében, hogy az adatvédelmi jogszabályi környezetnek megfelelve vethessék be a drónokat –írja a HEOL.