A jogerős ítélet szerint P. László volt az, aki 2016. szeptember 24-én este fél tíz után a Teréz körút 4. szám alatti üres üzlethelyiség bejáratánál, távirányítóval felrobbantott egy házi készítésű pokolgépet annak érdekében, hogy az ott épp akkor elhaladó rendőrjárőröket megsebesítse és fegyverüket megszerezze.
A robbantásban a két járőr súlyos-életveszélyes sérüléseket szenvedett.
Az akkor 23 éves P. Lászlót október 19-én fogták el Keszthelyen. A férfi először beismerő vallomást tett, de ezt 2018-ban kezdődött büntetőperében visszavonta. Esetében többször is felmerültek pszichés problémák, többször is elmeorvosi vizsgálatot végeztek rajta. Elfogását követően, agresszív viselkedése miatt egy időre át kellett szállítani az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetbe (IMEI), de a bírósági tárgyalásán is zavartan viselkedett, az egyik alkalommal fáradtságra hivatkozva lefeküdt a vádlottak padjára.