Szerinte mindkét vezető antiszemita kijelentéseket enged meg magának. Ugyanakkor úgy véli, Orbán váltig tagadja, hogy ő vagy a kormánya antiszemita volna, ennek bizonyítására pedig a jó kapcsolatot szokta felhozni Izraellel. Tibori szerint azonban ez a jó kapcsolat csak attól függ, hogy éppen ki van kormányon Izraelben. Hozzátette, a kormány látszólag elítéli a gyűlöletbeszédet, az internetes tapasztalatai mégis azt mutatják, hogy a magyarországi közhangulatban felfedezhetőek a „lappangó antiszemitizmus” jelei.
Tibori Szabó szerint ugyanakkor „az autokráciáknak gyakran elég egy banánhéj, hogy azon elcsússzanak.
A magyar nép előbb-utóbb megelégeli a korrupciót és fellázad az önkény ellen”