„Orvosi kérdésekben nem vagyok járatos” –
–reagált arra a kérdésünkre, hogy a hétvégén új mozgalmat hirdető volt Jobbik elnök Jakab Péter, azzal indokolta, hogy nem adja vissza mandátumát a Jobbiknak, hogy ha ezt tenné, akkor gyakorlatilag a Fidesznek adná vissza.
A Vodafone megvásárlását firtató kérdésekre a miniszter elmondta: azért volt fontos ez a tranzakcióm, mert magyar tulajodban került egy olyan cég, amely jelentős profitot termel. „Jó, ha a távközlési szektor magyar kézben van” – tette hozzá. Elmondta azt is, hogy vásárlást 2010 óta tervezik és azért most kerül rá sor, mert csekély az esély arra, hogy ilyen lehetőség lesz a jövőben. A tranzakció azonban csak szigorú könyvvizsgálói elemzés után realizálódik ténylegesen.