Ugyanezen az eseményen arról beszélt Varju: „Újpesten, Angyalföldön és Rákospalotán is normális, jól működő egészségügyi szolgáltatásra van szükség, ezt várják el tőlünk az emberek.” A DK alelnöke, aki ismét Budapest 11-es számú egyéni választókerületében indul képviselőjelöltként, emlékeztetett, hogy a baloldali vezetésű újpesti önkormányzat Kórházat Újpestnek címmel egy megvalósíthatósági tanulmányt készíttetett. Hogy a dokumentum ne vesszen kárba, átadta azt párttársának, Komáromi Zoltán egészségügyi szakpolitikusnak, aki ígéretet tett arra: a tanulmány „nem marad papíron, hanem működő kórház lesz belőle.”
Öngólok helyett itt vannak a tények
Déri Tibor momentumos polgármester említett tanulmánya több mint tizennégymillió forintba került az önkormányzatnak. A megrendelői szándékhoz erősen igazodó megvalósíthatósági tanulmányban nem az szerepel, amit Varju Lászlóék sugallni szeretnének a kerületieknek. Vagyis, hogy az önkormányzati kórházépítés egy könnyen megvalósítható, rentábilis elképzelés, amelyre érdemes több mint 15 milliárdot áldozni (szakértők szerint ez az összeg erősen alábecsült – a szerk.), hogy aztán az intézmény évről évre újabb egymilliárd működési támogatást is felszippantson a kerületi büdzsékből.