A koronavírus-járvány negyedik hulláma itthon minden bizonnyal kevésbé terheli majd meg az egészségügyi ellátórendszert, mint az előző kettő – jelentette ki az InfoStart érdeklődésére Merkely Béla.
A Semmelweis Egyetem rektora szerint „nem egy második-harmadik hullám típusú görbét fogunk látni, hanem egy elnyújtott, laposan emelkedő görbét”. Merkely szerint a delta vírusvariáns rendkívüli fertőzőképes, és meg fogja találni azokat a személyeket, akik nincsenek beoltva. A rektor úgy látja, hogy az átoltottság és átfertőzöttség mértéke relatíve magas, de ennek ellenére a nyájimmunitás nem érhető el, vagyis „gyakorlatilag minden oltatlan el fogja kapni ezt a betegséget”.