Végül egy missziós alkalmon tért meg 2014-ben. Megértette, hogy Istent nem lehet irányítani, csak követni lehet – ezzel a felismeréssel élete legnagyobb sziklája gördült le a szívéről. Tábori Kálmán kérdésre Kovács Ákos elmondta, számára a megtérés mindennapos folyamat, hiszen mindig van új döntés, amelyen el lehet bukni. Értékküzdelem zajlik, nincs más kapaszkodó, mint visszatérni a gyökerekhez, a hithez, a tízparancsolathoz, ésszel, szívvel olvasni a Bibliát. A normális megváltoztatására tett drasztikus kísérletek korában élünk, iszonyú erők tépázzák a világot, a küzdelem ellenük a középgenerációra – amely érzi annak súlyát, hogy mit veszíthet – vár.
Fogódzót csak a hit jelenthet, ez a gyerekek esetében különösen fontos.
Számára a hit azt jelenti, örülj, szeresd az Istent, és vedd komolyan a dolgokat. Somody Imre szerint olyan világba csúszunk bele, ahol nincs egységes norma, mert mindenkinek saját normája van. Az individualizmus arra hergel, hogy mindenki a saját véleményét és igazságát hirdesse, nincs objektív igazság – neki épp ezért fontos Isten igazsága. Az ember már mindent szétszedett, most önmagát szedi szét, tévesen gondolva, hogy ez tudományos haladás.