Szarka Gábor elsőként arról beszélt, hogy a modellváltás ellen egyetlen egyetem se tiltakozott ennyire, mint az SZFE – írta meg a Színház Online. A kancellár úgy látja, az átalakulás egy „rugalmasabb konstrukciót, jóval megemelt költségvetést, több lehetőséget, új campust, számos előnyt hozott” és „az egyetem vezetése sokkal gyorsabban, sokkal flottabbul tud megvalósulni mint egy állami egyetemen”.
A költségvetés volt szerinte az SZFE „leggyengébb láncszeme” és „most könnyebben tudnak fejleszteni”, mint korábban. A Freeszfe Egyesületről szólva úgy fogalmazott: az, aki tovább szeretné vinni a hallgatóit, mint mester, jobb körülmények között megteheti az SZFE-n. Szerinte nem ők „borítottak egyezséget”, ugyanakkor sok sikert kíván az újonnan megalakult egyesületnek és nem látja problémának azt, hogy kettészakadt az SZFE csapata. „Jobban örültem volna, ha mindenki elfér ezen az egyetemen, de ezzel nem mindenki van így” – tette hozzá Szarka Gábor.