Később az Országgyűlés rendkívüli ülésének összehívását kezdeményezte a baloldal.
„Amíg a baloldal már üres politikai akciókkal, kamuvideókkal, a védekezés akadályozásával és a védőoltás elleni hangolással van elfoglalva, a kormány továbbra is a járvány elleni egészségügyi és gazdasági védekezéssel” – írta ekkor közleményében a Kormányzati Tájékoztatási Központ.
„Amíg a baloldal kamuvideókat gyárt, halálkampányt folytat és támadja a védekezésben részt vevőket, addig a magyar orvosok és ápolók jelenleg is több ezer koronavírusos beteget gyógyítanak a kórházakban, a magyar rendőrök és katonák pedig biztosítják a rendet, a védelmi intézkedések betartását, és védik Magyarország határait a baloldal által felkarolt migránsoktól” – olvasható a hét eleji a közleményben.