Országos tiszti főorvos: A tesztelésnek semmilyen kapacitási határa nincs

2020. október 28. 13:40

A betegeket ellátó „első vonalbeli intézmények” mellett már néhány második vonalbeli intézmény, egyetemi klinika is belépett az ellátásba.

2020. október 28. 13:40

Az egészségügy felkészült, a védekezés tervszerűen zajlik, mindenki megkapja a számára szükséges „legmagasabb szintű ellátást” – mondta az országos tiszti főorvos a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs szerdai online sajtótájékoztatóján. Müller Cecília elmondta: a koronavírusos betegeket ellátó „első vonalbeli intézmények” mellett már néhány második vonalbeli intézmény, egyetemi klinika is belépett az ellátásba, és további intézményeket is kijelöltek Budapesten és vidéken is.

Közölte: folyamatosan nő a tesztelési kapacitás, az elmúlt 24 órában 15 596 PCR-tesztet végeztek el, és az Országos Vérellátó Szolgálat is belépett a laboratóriumi tesztelést végzők közé. Hozzátette: a tesztelésnek semmilyen kapacitási határa nincs, azt minden szükséges esetben térítésmentesen elvégzik. Az országos tiszti főorvos tájékoztatása szerint folyamatos a praxisok ellátása az influenza elleni védőoltással. Mint mondta, a felnőtteknek adható oltóanyagot Magyarországon gyártják, ez biztonságossá teszi az ellátást. A három éven aluli gyermekeknek adható védőoltás import készítmény, csütörtökön és pénteken szállítják ki a háziorvosi, gyermekorvosi praxisokba.

(MTI)

Összesen 73 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Agricola
2020. október 29. 23:44
2020. OKTÓBER 29. 15:13 Privátbankár Felesleges lehet letesztelni egész Szlovákiát Wéber Balázs Tízből minimum három nem talált A cseh tanulmány szerint a szlovák kormány által megrendelt antigén tesztek érzékenysége ez a szám azt mutatja meg, hogy a fertőzöttek mekkora hányadát képes detektálni egy teszt 70 százalék alatti. Kimondhatjuk, hogy tíz koronavírusos páciens közül hármat abszolút nem azonosítanak az antigén tesztek, még akkor sem, ha vannak tüneteik idézte a lap Pavel Drevíneket, a tanulmányt készítő Motoli Egyetemi Kórház Orvosi Mikrobiológiai Intézetének vezetőjét. Szlovákia összesen 13 millió darab antigén tesztet vett: 10 millió Standard Q-t az SD Biosensortól, kétmillió Panbiót az Abbott Laboratoriestól, valamint egymillió Biocredit covid-19 Ag-t a RapiGentől. A Panbio-teszt ugyanaz, mint amit a cseh kutatás vizsgált, és a Biosensor tesztjénél is csupán a kiértékelésben vannak különbségek. (A RapiGen tesztjét a csehek nem vizsgálták.) A kutatás szerint a Panbio érzékenysége 67, a Biosensoré 63 százalék volt.
legkisebbek közül
2020. október 28. 21:04
S ugye most látszik az is hangsúlyosabban, hogy a politika korábban is hogyan használta saját céljaira a járványügyi helyzetet, lássuk korábban a fővárosi idősotthonokban történő eseteket, amelyben partnerek voltak adott médiák, az operatív törzs és a tisztiorvos is. Most, hogy a vidéki otthonokban százak fertőződnek meg, sok tucat intézményben ütötte fel a fejét a fertőzés, már nincs kampány, nincs világvége felvonulás, folyamatosan felelősök keresése, mutogatva a médiában a helyzetet, tudatosan másokat próbálva amortizálni, most inkább hallgatás van, következetesség mentén. Lássuk akár a mandit is.
legkisebbek közül
2020. október 28. 20:51
Miért halálosabb a koronavírus vidéken, mint a fővárosban? "Tavasszal Budapesten 50 százalékkal több COVID-fertőzött halt meg, mint vidéken, az őszi hullámban viszont négyszer annyi a vidéki halott, mint a fővárosi. Hogyan lett a koronavírus halálosabb vidéken, mint Budapesten? Mutatjuk. A fordulat október hatodikán történt. Addig a fővárosban több volt a koronavírussal kapcsolatba hozható haláleset. Húsz nappal később viszont már 940 vidéki elhunyt volt, és 532 budapesti. Az eddigi legrosszabb halálozású napon a 48 halálesetből mindössze három volt fővárosi, 45 vidéki. Mi történt? Tényleg halálosabb ősszel a vírus vidéken, mint Budapesten? " Az információk: https://www.valaszonline.hu/2020/10/27/covid-halalozas-magyarorszag-varos-videk/
legkisebbek közül
2020. október 28. 20:26
Nem az ágyszám s nem a gépek, hanem a gyakorlott, tapasztalattal rendelkező szakemberekből, orvosokból, ápolókból van kevés, ők képezik a szúk keresztmetszetet Ha folyamatosan egyre többen kerülnek kórházakba, nyilván azzal párhuzamosan növekszik az esélye, hogy a betegek olyan helyekre kerülnek, ahol már kevesebb kevesebb lesz a tapasztalat. S minél többen kerülnek kórházba, minél inkább jellemzővé válik már a tömeges kezelés, amikor az orvosoknak, ápolóknak mind több irányba kell a figyelmet, saját erőforrást megosztani, annál kockázatosabb lesz betegnek lenni kórházakban. Nem véletlenül volt Johnson, brit miniszterelnök hálás, hogy 0-24 órás külön figyelmet kapott, ennek köszönve részben azt, hogy életben maradt. Ezekért is fontos lenne, hogy hatékonyabban védekezzünk, hogy mind kevesebben kerüljenek kórházakba, lélegeztetőkészülékekre, hogy mind nagyobb esélyük legyen a bekerülőknek arra, hogy minőségi segítséget, figyelmet kapjanak s mind nagyobb eséllyel gyógyuljanak fel.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!