A tévés már az egyetem átalakításának bejelentésekor kérte a szerződése felbontását, de csak most hozta nyilvánosságra, hogy már nem dolgozik ott. Kedd este privát Facebook-oldalán jelentette be Bárdos András, hogy 25 év ottani tanítás után távozik a Színház- és Filmművészeti Egyetemről.
„Kedves Barátok, Ismerősök! Már nem dolgozom a Színművészeti Egyetemen. 25 év. Köszönöm az Egyetemnek, köszönöm a növendékeknek!” – fogalmazott bejegyzésében. Bárdos András a 24.hu-nak kifejtette, már az SZFE átalakításának nyilvánosságra kerülésekor kérte szerződésének felbontását. Hozzátette: „Mindenki a saját lelkiismerete alapján kell, hogy döntsön egy ilyen helyzetben. Én már az SZFE modellváltásának bejelentésekor úgy éreztem, hogy az egyetem és én nem fogunk összeilleni”.