Magyar múltunk az antik térképeken
Gazdagodott a Földabrosz, vagyis a Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központ Országos Széchényi Könyvtár digitális térképgyűjteménye.
Az intézmény kiváló minőségben és szabad licenc alatt tette közzé a térképeket, tehát azokat a forrás megjelölésével szabadon fel lehet használni.
Az Országos Széchenyi Könyvtár Földabrosz néven indított új digitális tartalomszolgáltatást – írja a Media1.
Az adatbázis jelenleg majdnem ezer, 1850 előtt készített hazai és külföldi térképet tartalmaz, amelyeknek a jelentős hányada a 18. században készült, de 17. századi kiadások is megtalálhatóak a Széchényi Ferenctől származó gyűjteményben. Az adatbázis egyébként folyamatosan bővül.
Az intézmény kiváló minőségben és szabad licenc alatt tette közzé a térképeket, tehát azokat a forrás megjelölésével (Országos Széchényi Könyvtár, Térkép-, Plakát- és Kisnyomtatványtár) szabadon fel lehet használni. A böngészést megkönnyítendő, földrajzi elhelyezkedés szerinti és tematikus csoportokba rendezve is válogathatunk a térképek között.
A Földabrosz szolgáltatás mellett az azonos elnevezésű blog is új formát ölt, és szervesen kapcsolódik majd az oldalhoz.
Az adatbázist itt érheti el.
(A kép forrása: Országos Széchényi Könyvtár, Térkép-, Plakát- és Kisnyomtatványtár)