A franciák fej fölött tapsolnak: Budapesten végre kiléphettek a buborékból
Az Európai Unió olyan hatásköröket vett magához, amelyekről a Szerződések egyáltalán nem rendelkeznek.
Az 1996 óta működő Mathias Corvinus Collegium a Kárpát-medencében közel tízezer általános- és középiskolás, valamint egyetemista képzését támogatja.
Átkerült a Mathias Corvinus Collegiumot (MCC) fenntartó Tihanyi Alapítvány tulajdonába a Mol és a Richter 10-10 százalékos részvénycsomagja – derül ki a társaságok Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján csütörtökön közzétett tájékoztatásból.
A Mol Nyrt. közölte: a magyar állam nevében eljáró Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV) 81 942 946 darab „A” sorozatú Mol törzsrészvényt adott át a Miniszterelnökséget vezető miniszter részére, aki a részvénycsomagot a Tihanyi Alapítvány tulajdonába adta. A tranzakció eredményeképpen a magyar állam szavazati joga 25,24 százalékról 15,24 százalékra csökkent, a Tihanyi Alapítványnak pedig 10 százalékos szavazati joga lett.
A Richter Gedeon közölte: június 18-án befejeződött a magyar állam tulajdonában álló és az MNV kezelésében lévő 18 637 486 darab Richter törzsrészvény Tihanyi Alapítvány tulajdonába adását szolgáló részvénytranszfer, a tranzakció eredményeként a Richter Gedeon Nyrt.-ben a magyar állam szavazati joga, illetve tulajdoni hányada 25,25 százalékról 15,25 százalékra csökkent, a Tihanyi Alapítvány befolyása pedig 10 százalék lett.
A tranzakciókra a Mathias Corvinus Collegium tehetséggondozási programjának és a Maecenas Universitatis Corvini Alapítvány oktatási tevékenységének támogatásáról szóló törvény alapján került sor – írták a társaságok. Az Országgyűlés májusban döntött a részvényjuttatásról. Az 1996 óta működő Mathias Corvinus Collegium a Kárpát-medencében közel tízezer általános- és középiskolás, valamint egyetemista képzését támogatja.
A Mol 125 forint névértékű részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek, a csütörtöki kereskedést 1905 forinton zárták, 23 forinttal, 1,19 százalékkal alacsonyabban az előző záróárnál, az elmúlt egy évben a legmagasabb árfolyamuk 3170 forint, a legalacsonyabb 1501 forint volt. A 100 forint névértékű Richter-papírok záróára csütörtökön 7010 forint volt, 30 forinttal, 0,43 százalékkal kisebb az előző záróárnál, az elmúlt egy évben a maximumuk 7150 forint, a minimumuk 4702 forint volt.
(MTI)