Gulyás Gergely közölte: a gazdasági intézkedéseket illetően elsősorban a munkahelyek megőrzése, a regisztrált álláskeresők számának alakulása, továbbá a gazdaság teljesítménye a legfontosabb szempont. A miniszter úgy látja, az álláskeresők számának növekedése komoly feladatot ad az országnak, a kormánynak. Különösen a szolgáltató szektorban voltak jelentős leépítések, és bár ez a szektor gyorsabban épülhet vissza, azt ma felelősségteljesen senki nem tudja megmondani, hogy mikor fog helyreállni a korábbi állapot – mondta. Hozzáfűzte: talán a belföldi turizmus esetében lehet reménykedni, hogy a nyár vége már hozhat bevételt.
Az érettségi május 4-én biztosan elindul
Azt mondta, a védekezés eszközei mindenhol hasonlóak, és ugyanezek fognak a magyar kormány rendelkezésére állni akkor, ha valóban lesz a járványnak ősszel második szakasza. A miniszter arról is beszélt, hogy az Országgyűlés előtt minden héten beszámol a kormány egy tagja a védekezésről, és ahol van mód rendes törvényalkotási munkára, ott a parlamentnek az a feladata, hogy ezt meg is tegye.