Gyurcsány Ferenc: Hullik a magyar, mint nyári melegben a légy!

2020. február 09. 15:19

Magyarország szétesett, a kormány „őrületet szervez”. Gyurcsány Ferenc bibliai példákkal megtűzdelt beszédében diavetítéssel és fóliázott kórházi menüvel értékelt évet.

2020. február 09. 15:19

Már több éves hagyomány a Demokratikus Koalíciónál, hogy minden év elején Gyurcsány Ferenc visszatekint az elmúlt időszakra, és beszédben foglalja össze a legfontosabb történéseket.

Idén, szintén a DK-s hagyományoknak megfelelően, az Örömódával kezdődött az évértékelő, amit a (hangjában is érezhetően) megfázott exminiszterelnök tartott az éltesebb korú közönségnek.

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Zelenszkij újabb bosszút tervelt ki Magyarország ellen – ez mindenkinek fájhat

Zelenszkij újabb bosszút tervelt ki Magyarország ellen – ez mindenkinek fájhat
Tovább a cikkhezchevron
Pártomnál jobban érdekel a hazám

– nyitott a pártelnök, aki a haza jelen állapotát „szétesettnek” jellemezte.

köztársaság halott" – folytatta Gyurcsány, szerinte a nemzet fogalmát kisajátították. Ezt követően a gyergyóditrói eseményekről értekezett, ahol szerinte a Sír Lankai-i vendégmunkásokat elüldözték.

Őrület, amit a magyar kormány szervez – fogalmazott, majd bibliai példákkal élve a kormány népszerűséghajhászását Júdás-pénzhez hasonlította. Meglepő módon Máté újszövetségi történetét is idézte a DK elnöke, 

Maradjatok emberek! – szólította fel közönségét Gyurcsány, hozzátéve, hogy mielőtt „szociálpszichológia fogalomnak” neveznék őt a konzervatív médiában, ő emberekről beszélt, nem pedig „bevándorláspárti” beszédet tartott. 

A klerikalizmus nem egyenlő a kereszténységgel

– szögezte le a pártelnök, hozzáfűzve, hogy Magyarországon klerikális és nem keresztény hatalom uralkodik.

Szót ejtett a megszűnt Népszabadságról is, majd Márait hozta fel példaként az emberség értékére, amiből ő kijelentése szerint egy lépést sem fog hátrálni.

Niedermüllerre is kitérve azt kijelentette, hogy

„Menjenek ezek a pokolba!” – üzente Gyurcsány a kormánynak, majd diavetítés következett: az exkormányfő grafikonokat vetített ki, amik a GDP alakulását mutatták a 2010-es szinthez képest. Gyurcsány interpretációjában úgy fogalmazott, hogy Magyarország gazdasági helyzete szürke, mint a „kormányfő agyának egy része”. Ezt követően a bérviszonyokról és az egészségügyről is prezentált:

Hullik a magyar, mint nyári melegben a légy!

– fogalmazott dörgedelmesen Gyurcsány, majd újabb performansz következett. Előhúzott egy fóliázott, állítólagos kórházi reggeli menüt, és újra elküldte a „pokolba", majd a „csudába” Orbánt.

Gyermekeink és unokáink egyre kevésbé lesznek versenyképesek – tért át az egészségügyről az oktatásra Gyurcsány, majd újabb grafikonok jöttek, immár a tanárhiányról. Volt egy kis wassalbertezés, majd a korrupciós indexről jött az újabb dia.

Ezt egy bizarr videóbejátszás követte: Orbán Viktorra és Mészáros Lőrincre montázsolták át a Titanic ikonikus hajós jelenetét, majd éles váltással az összefogás szükségességét hajtogatta az átlagosnál érezhetően enerváltabb szónok.

A beszéd zárlatában a régi sérelmeken való felülemelkedés fontosságát hangsúlyozta Gyurcsány, egy végletesen kettészakadt politikai teret emlegetve. Külön üdvözölte a frakcióhoz csatlakozott Bősz Anettet, majd a Párbeszéd politikusait.

Vagy együtt fogunk kormányozni, vagy sehogy 

– fejtegette emelt hangon Gyurcsány.

Egyórányi beszédének befejezésében az ellenzéki pártok összetartását emelte ki, az „európai demokratikus nemzetekhez való visszatérést" tűzve ki célul.

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Újabb kifogást talált Magyar Péter: rájuk fogná a Tisza Párt vereségét

Újabb kifogást talált Magyar Péter: rájuk fogná a Tisza Párt vereségét
Tovább a cikkhezchevron

Összesen 502 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
TARR Ferenc dr.
2020. február 11. 14:04
Kedves Honfitársaim! És szerkesztő urak... Nem gondol itt senki arra, hogy ez az ALKOHOLISTA, HAZUDOZÓ, ŐSZÖDI RÉM tematizálja a közbeszédet??? S ami még fontosabb, miután a (kissé ostoba) demokrácia jegyében egy gyékényen árul a MAGYAR HAZÁT VÉDŐ,TISZTESSÉGES KORMÁNYZATTAL, mert jelen lehet az országházban, az ERKÖLCSÖS MAGYARORSZÁG BECSÜLETES KÉPVISELŐIT húzza le a képmutató, parvenü, bűzös mocsarába??? Ami csak is PROLINAK tetszik: aki lusta, irigy, tehetségtelen, s alig várja, hogy kaphassa a muka néküli javakat. MIÉRT NEM LEHET HÍR NÉLKÜL HAGYNI EZT A GERINCTELEN PSZICHOPATÁT, AZAZ NEM TUDÓSÍTANI HAZUDOZÁSAIRÓL, KÉPTELEN ÉS ZAVAROS SZÓÖZÖNÉRŐL???? MI DOLGUNK AZZAL AZ EMBERCSOPORTTAL, AMELYIK ÖSSZEJÖVETELÉT nem a HIMNUSSZAL kezdi??? Magyar az ? NEM,NEM,NEM!!!!!!
Válasz erre
3
3
Saksafar
2020. február 10. 20:53
Elqurot nem akarja meglepni valaki születésnapjára valami extrém sport tanfolyammal? Lehetne siklóruhás repülés, siklóernyőzés vagy szabadtüdős merülés mélységi rekord döntés, mondjuk a Mariana-ároknál?
Válasz erre
2
1
hátakkor
2020. február 10. 18:06
Feri dicséretben részesítette a Mozgalmat, erre ma Kunhalmi instruálta a Mozgalom elnökségét hogy még tanulniuk kell hogy beférjenek a komcsi klubba.
Válasz erre
0
0
néhai Ch.Pilot
2020. február 10. 17:11
A légy nem a nyári melegben, hanem ősszel hullik, Öregecskedő, Csecsőterepes Kígyózó Kígyó elvtárs!
Válasz erre
0
2
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!