Alig kezdődött el a felkészülés, máris mentőt kellett hívni az egyik játékoshoz
Nem indult jól a Szombathelyi Haladás edzése: Tóth Mártont mentővel kellett kórházba szállítani.
Balázsy Péter nem lesz a testület tagja.
Megalakult Szombathely város közgyűlése, az október 23-ai ünnepi alakuló ülésen letette hivatali esküjét Nemény András, a város többpárti ellenzéki jelöltként megválasztott polgármestere, átvették mandátumukat és szintén esküt tettek az önkormányzati képviselők.
Nemény András beszédében hangsúlyozta: minden szombathelyi polgármestere kíván lenni, nem tesz majd különbséget a képviselők és képviselői körzetek között, a közgyűlés minden tagjával együtt szeretné vezetni a várost, amelynek minden részét fejleszteni kívánja. Megemlítette a város rendszerváltás utáni polgármestereit – Wagner Andrást, Szabó Gábort, Ipkovich Györgyöt és Puskás Tivadart –, felsorolva városvezetői érdemeiket, mindazt a fejlődést, amely polgármesterségük idejét a leginkább jellemezte.
Szombathelyen az október 13-i önkormányzati választáson az Éljen Szombathely! Egyesület vezette ellenzéki szövetség – amelynek tagja volt a Momentum, a DK, az MSZP, a Magyar Kétfarkú Kutyapárt, az LMP, a Szolidaritás és a Mindenki Magyarországa – 11 mandátumot szerzett a 21 tagú közgyűlésben. A Fidesz-KDNP nyolc mandátummal rendelkezik, a Pro Savaria Egyesületnek egy listás mandátum jutott, és egy függetlenként induló is helyet kapott.
Az ellenzék által támogatott Nemény Andrásra 16 762-en voksoltak, a Fidesz-KDNP jelöltjeként induló Balázsy Péter 16 363 szavazatot kapott. Kompenzációs listán a várost ezután irányító ellenzéki szövetség két mandátumhoz, a Fidesz-KDNP három mandátumhoz, a Pro Savaria pedig egy mandátumhoz jutott. Balázsy Péter kedden a Facebook-oldalán jelentette be, hogy lemond listán szerzett mandátumáról.
A várost vezető ellenzéki szövetségnek a kihirdetett eredmény szerint a polgármester szavazatával együtt önállóan is megvan a döntésképességhez szükséges közgyűlési többsége.
(MTI)