Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
STEM, KULT, Harmónia, ezek lesznek a magyar világcég alapítója által létrehozott Budapest School-hálózat tantárgyai– írta meg az Index.
A portál úgy tudja, hogy az Emberi Erőforrások Minisztériuma elfogadta a kerettantervet, így szeptembertől már igazi iskolaként működik a Prezi alapítója által létrehozott Budapest School, amely nem egy iskola, hanem egy több helyszínen működő tanulási hálózat, ahol a gyerekek kevert korcsoportú osztályokban tanulnak.
Mint írják, Halácsy Péter és munkatársai 2015-ben először óvodát, majd több magániskolát nyitottak Budapesten és vidéken. A cél az volt, hogy lépjenek ki a köznevelés berögzült struktúráiból, és az iskolát próbálják a lehető legjobban a 21. század kihívásaihoz igazítani. A portálhoz eljuttatott közleményük szerint a diákok az általános iskola első osztályától az érettségiig saját tempójukban, saját céljaikat követve tanulhatnak majd azoktól a tanároktól, akik a leginkább segítik őket a fejlődésben.
A Budapest School Általános Iskola és Gimnáziumban – ahogy azt a közlemény megjegyzi – minden gyereknek van egy mentora, aki segíti őt a saját tanulási céljai meghatározásában és elérésében. Azt is kiemelik, hogy a tanulás tartalmáról és céljáról a szülő, a gyerek és a tanár hármasa együtt dönt. A minisztérium által elfogadott kerettanterv szerint az iskolában összesen három, integrált tantárgy lesz, a STEM, a KULT és a Harmónia fantázianevű. De ezek az elnevezések csupán a tanulás tartalmának egyensúlyát jelölik ki, a tanórák ettől függetlenül sokfélék lesznek. „Inkább tekintünk rájuk úgy, mint teendők listájára” – írják a közleményben.
Hozzáteszik: az iskolában 12 éven át nem lesznek osztályzatok. A Budapest Schoolban az osztályzatoknál részletesebb, a folyamatra, az erőfeszítésre is fókuszáló visszajelző rendszert alakítottak ki.