Jelentősen nőtt az érdeklődés a Múzeumok éjszakája rendezvényei iránt, az online jegyeladások száma például negyedével emelkedett a múlt évhez képest – tudatta az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) vasárnap reggel az MTI-vel abban a nyílt levélben, amelyben a tárca két államtitkára elismerését fejezi ki a múzeumi dolgozóknak.
„Gratulálok és elismerésemet fejezem ki a Múzeumok éjszakája rendezvényhez csatlakozott 420 intézmény minden munkatársának, aki az esemény több mint 2200 programját kitalálta, megszervezte, és – jóval a szokásos munkaidőn túl – lebonyolította” – olvasható a Fekete Péter kultúráért felelős államtitkár és Novák Katalin család- és ifjúságügyért felelős államtitkár által jegyzett levélben.