Szél Bernadett: Kis Svájc tudnánk lenni

2017. október 19. 20:47

A Szél-terv alapvető üzenete, hogy Magyarország többre képes, mint amennyit jelenleg kihozunk belőle – mondta Szél Bernadett, az LMP miniszterelnök-jelöltje csütörtökön Sopronban.

2017. október 19. 20:47

Kormányra kerülése esetén a Lehet Más a Politika (LMP) tudásalapú társadalmat fog építeni, szemben Orbán Viktorral, aki munkaalapú társadalmat épít – hangoztatta az ellenzéki párt miniszterelnök-jelöltje csütörtökön Sopronban, sajtótájékoztatón. Szél Bernadett kiemelte: a tudásalapú társadalommal „kis Svájc tudnánk lenni” Kelet-Közép-Európában; ehhez az innovációs és kutatás-fejlesztési szektort, valamint az oktatást kellene fejleszteni. Magyarországnak erre megvannak a lehetőségei – állította.

Európa felült arra a vonatra, amely „iszonyatosan gyorsan száguld az okos forradalom szárnyain” – mondta a politikus. A választás tétje pedig az – folytatta –, hogy Magyarország be tud-e csatlakozni vagy végérvényesen lemarad, és egy olyan harmadik világ lesz az EU-n belül, ahol a munkavállalók nem tudnak megélni, ezért folyamatosan mennek el az országból. Hozzátette: pártja száz költségvetési forintból húszat az oktatásra szeretne fordítani, az oktatás átalakítása lesz a legfontosabb feladat kormányra kerülésük esetén. 

Beszélt arról is, hogy az innovációra és kutatásfejlesztésre jutó forrásokat bővíteni kell. Kifejtette: jelenleg egy, legfeljebb két forintot költ erre a kormány száz költségvetési forintból, „aminek jelentős részét el is lopják”. Az LMP minimum három forintot adna támogatásként, és „senki a piszkos kezét nem tenné rá”. Ezeknek a vállalkozásoknak gazdasági stabilitásra is szükségük van, ehhez az ipari innovációs parkok és az inkubátor szolgáltatások jelenlétét kell erősíteni – mondta.

A miniszterelnök-jelölt szerint Orbán Viktor a „múlt embere”, az ő megközelítései felett eljárt az idő. Példaként hozta fel, hogy az autógyártást milliárdokkal támogatja a kormány, pedig kutatások szerint öt éven belül 40-60 százalékkal kevesebb dolgozót tudnak majd ezek a gyárak alkalmazni a robotizáció miatt. Azokat a támogatásokat, amelyeket három évnél hosszabb időre kaptak ezek a cégek, várhatóan nem tudják majd az ország javára fordítani. Erre az időszakra már most el kellene kezdeni a felkészülést – mondta. Hozzátette: a kormány megadóztatja a megújuló energiát, pedig az a legjobb befektetés a jövőbe. Egy korábbi programjukban kimutatták, hogy sok munkahelyet lehetne teremteni, ha teret kapnának a megújuló energiák, amelyek ráadásul a szuverenitásunkat is biztosíthatnák, mert az ország igényét képesek lennének fedezni. A Szél-terv alapvető üzenete, hogy Magyarország sokkal többre képes, mint amennyit jelenleg kihozunk belőle – fűzte hozzá.

(MTI)

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!

Összesen 182 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
zuriktodor
2017. október 20. 20:05
ez a nő rettenetesen el van szállva magától. miközben a súlytalansága már az öltözködésén is látszik. alsó tagozatos tanítónéni.
izo1210
2017. október 20. 17:36
Merjünk kicsik lenni??? Legyünk inkább Nagy Svájc!
fere
2017. október 20. 15:31
A tudás alapú társadalom Magyarországon elképzelhetetlen. Elég csak elolvasni a cikkel kapcsolatos kommeneteket. ;)
1120
2017. október 20. 12:10
Hajrá Berni!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!