Ónodi-Szűcs Zoltán lesz az egészségügyért felelős új államtitkár

2015. október 13. 13:16

Az Állami Egészségügyi Ellátó Központ éléről érkezett az egészségügyi államtitkári székbe Ónodi-Szűcs Zoltán. Elmondta: az intézmények érdekei helyett a lakosság igényeit akarja szolgálni. Életpályamodell nem lesz az ágazatban, de a kollektív szerződésről már tárgyalnak; a budapesti szuperkórház pedig Budán létesül majd.

2015. október 13. 13:16

Ónodi-Szűcs Zoltán lesz az egészségügyért felelős új államtitkár – jelentette be Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere kedden Budapesten. Ónodi-Szűcs Zoltán – aki eddig az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) főigazgatója volt - a sajtótájékoztatón azt mondta, az a legfontosabb, hogy az egészségügy ne az intézmények érdekeit, hanem a lakosság igényeit szolgálja. „Azt szeretnénk, hogy a lakosság érezze, hogy a bajával törődtek, ami egy talán kicsit háttérbe szorult” – mondta, hangsúlyozva ugyanakkor, hogy a magyar egészségügyi intézmények ma európai színvonalon működnek.

Az új államtitkár röviden felvázolta teendőit, amelyek közül kiemelte az alapellátás kompetenciáinak fejlesztését, növelését, amely lehetőséget ad arra, hogy a lakosság elégedettségét erősítse. Ezen kívül tervezik az intézményi ösztönzőrendszer átalakítását is. Kérdésre válaszolva közölte, az ágazatban dolgozók esetében valószínűleg nem lesz életpályamodell, de az ágazati kollektív szerződésről, amely ezt „kiváltja”, már elkezdődtek az érdekegyeztető tárgyalások.

A kórházadósságról szólva kijelentette, jelenleg a pénzügyi források felhasználása az intézmények érdekei szerint történik, így azt is nehéz megmondani, hogy a rendelkezésre álló forrás sok vagy kevés. Az első lépésnek a lakossági igények feltérképezésének kell lennie, és akkor lehet majd a forrást meghatározni – tette hozzá.

Az új államtitkár elmondta: jelezte Orbán Viktor kormányfőnek, hogy akkor alkalmas jelölt, ha lehet változtatni, és erre fog törekedni ezután is. „Ha fel tudom vázolni azokat a forgatókönyveket, amelyek mentén ezek a célok meg tudnak valósulni, akkor nem lesz gond a források előteremtésével” – fogalmazott.

Budán lesz a szuperkórház

A budapesti „szuperkórházzal” kapcsolatban azt mondta, valószínűleg Budán fog megvalósulni, de előzőleg megkérdezik az embereket a beruházásról. Jelenleg tizenhárom helyszín felülvizsgálata folyik – tette hozzá, jelezve: nem lesz gyors folyamat, de jövő év végére szeretnének végezni a tervezés összes elemével. Ónodi-Szűcs Zoltán hozzátette: azon szeretne dolgozni, hogy megszűnjön a mai ellátórendszer kórházcentrikussága, és a beteg kerüljön a középpontba.

Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter a sajtótájékoztatón megerősítette, hogy Zombor Gábor távozásának személyi és nem szakmai okai voltak. A korábbi államtitkár érdemei közé sorolta az alapellátás megerősítését, a védőoltási kampány országos bevezetését, a várólisták csökkentését, a rezidensi ösztöndíjrendszer folytatását és a szakorvosi bér fejlesztését. Ónodi-Szűcs Zoltánnal kapcsolatban úgy fogalmazott: „komoly harcossal van dolgunk, aki nemcsak az orvosok, hanem a betegek nyelvét is beszéli”. A sajtótájékoztatón jelen lévő Zombor Gábor azt mondta, jó szívvel ajánlja az új államtitkárt, és minden segítséget megad neki a jövőben.

Az új államtitkár kinevezését a miniszterelnök már aláírta, a kinevezési okmány a köztársasági elnök szignójára vár.

Összesen 25 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Tintamin
2015. október 13. 20:43
Na, az egészségügynek jutott egy államtitkárság. Hurrá! Orbánnak hány propagandaminisztériuma is van már?
Tikva
2015. október 13. 19:52
A képlet egyszerűnek tűnik: mennyi a kórházak működési deficitje/ év. Mi az oka? Megoldási javaslatok: 1.finanszírozás állami pénzből, szigorúan ellenőrizve a közbeszerzéseket és a pályázatokat... 2.Létszámellenőrzés,mennyi vezető,mennyi az alkalmazotti létszám/kórház és a jövedelmeik..ezt optimalizálni célszerű intézményenként... 3.Mivel a beszállítók rendkívül gazdagok,gyógyszerforgalmazók,orvosi segédeszköz forgalmazók, így őket kell, muszáj megsarcolni...a kórházak továbbműködése céljából...Adózzanak pl.,mint a TAO...,na és ha már itt vagyunk a TAO megosztanám az egészségügyre,valamint a fiatal sportolók támogatására adható összegekre. 4.Minden kórház kórház elvet követném, ez elvi kérdés,de nem juttatnám elfekvői státuszba ,ha eddig kórházként működött..Hazánkban rengeteg a beteg és egyben idős érzékeny ember..egy elégedett igen toleráns,mert jól fizetett ,türelmes kórházi dolgozóval találkozik, sokat jelenthet .. beteg lélek,beteg test...
kulalak
2015. október 13. 15:57
"a magyar egészségügyi intézmények ma európai színvonalon működnek." ? Ezzel az elképzeléssel nem fog menni. Ha megépül a szuperkórház, melyik másikat fogják bezárni?
opht
2015. október 13. 14:18
Oldaltól függetlenül erőt, kitartást, sikereket! Az egészségügy mindenki ügye.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!