Egységes digitális piacot sürget Merkel, Hollande és Juncker

2015. június 01. 20:55

Merkel szerint az EU-nak egységes szabályokra van szüksége, hogy kiaknázhassák a digitalizáció révén megnyíló lehetőségeket, ezért minél hamarabb hozzá kell látni a belső piac kialakításához az EB javaslatai alapján.

2015. június 01. 20:55

Az Európai Unió egységes digitális piacának megteremtését sürgette a német kancellár, a francia államfő és az Európai Bizottság (EB) elnöke hétfőn Berlinben, az európai ipari kerekasztal (ERT) képviselőivel a témában folytatott tanácskozásuk előtt.

Angela Merkel német kancellár a legnagyobb európai iparvállalatok vezetőit összefogó ERT vezetőivel tartott megbeszélés előtt Francois Hollande francia elnök és Jean-Claude Juncker EB-elnök társaságában tett sajtónyilatkozatában kiemelte, hogy az uniós országok közösségének egységes szabályokra van szüksége, hogy kiaknázhassák a digitalizáció révén megnyíló lehetőségeket, ezért minél hamarabb hozzá kell látni a belső piac kialakításához az EB javaslatai alapján.

Francois Hollande szerint Európának az élre kell törnie a világ nagy térségei között a digitális gazdaságban folytatott versenyben, ezért a piaci szabályok rögzítése mellett a feltörekvő informatikai vállalkozások, a start-up cégek fejlődéséhez szükséges finanszírozási háttér biztosításáról is gondoskodni kell, és meg kell erősíteni a tagállamok oktatási rendszerét.

Jean-Claude Juncker kiemelte, hogy a digitális átalakulás az első ipari forradalomhoz hasonló jelentőségű változás a gazdaságban, és ha az EU-nak sikerül jól berendezni az egységes piacot, akkor gazdasága évente csak ennek az egyetlen ágazatnak köszönhetően 415 milliárd euróval növekedhet. Hozzátette, hogy a bizottság 16 kezdeményezésből álló digitális közös piaci stratégiájának több elemét már az idén jogszabály-javaslatokba foglalják.

Az EB május elején mutatta be három pillérre épülő stratégiáját. Az első pillér célja, hogy a fogyasztók és a vállalkozások jobban hozzáférhessenek a digitális termékekhez és szolgáltatásokhoz, a második pillér intézkedései révén pedig a bizottság a digitális hálózatok és innovatív szolgáltatások számára hozna létre méltányos működési feltételeket, szabályokat. A harmadik pillér a digitális szektor növekedési potenciáljának maximális kihasználást hivatott szolgálni.

Ennek érdekében Brüsszel kezdeményezni fogja az adatok szabad áramlásának kialakítását, hogy új szolgáltatások ne ütközzenek akadályokba amiatt, hogy egy-egy adat fizikailag hol található, és hozzá lehet-e férni. Brüsszel az Európai Felhő megteremtését is kezdeményezni fogja, ami felhőszolgáltatások tanúsítását jelentené.

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!

Összesen 9 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Learten
2015. június 02. 05:23
"Az Európai Unió egységes digitális piacának megteremtését sürgette a német kancellár,..." Mikor lesznek egységes minimálbérek??? Azt mikor sürgeti a kancellárka? Vajh mikor sürgeti az amcsi szabad kereskedelmi egyezmény részleteinek nyilvánosságra hozását??? (mondhatni szabadon gondolhatsz akármit, minket nem érdekel mármint a politikusokat, mikor fognak a politikusok végre képviselni a pórnépet?) Mikor száll síkra hogy azok a politikusok automatikusan lemondjanak akik a túl görbe vagy túl egyenes uborkára vagy banánra (már nem emlékszem melyik) is jogszabályt hoztak és még el is fogadták. De vissza a cikkhez; egységes... nem kezdünk hasonlítani a régi átkoshoz? Egységes, ha kilógsz akkor jön a fekete autó. Csak nem az internet és ezzel együtt a szólásszabadság csökkentéséről, vagy akár megszüntetésének elején vagyunk?
Vadjoe
2015. június 01. 21:42
Juncker előbb talán tanuljon meg civilizáltan viselkedni, aztán javasolgasson.
thymian
2015. június 01. 21:35
Félő, hogy ebből sem mi fogunk profitálni, akár az országokat nézvén, akár a polgárokat. Merkli mama először rendet tehetne a saját portáján és olyan törvényeket hoznának, ami nem engedné, hogy ügyvédek a pénzsóvárságukkal bekorlátozhassák az internetes jelenlétet.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!