Szakmai programjuk után magyar újságíróknak nyilatkozva a két LMP-vezető megerősítette: semmilyen módon nem tudják elfogadni az Európai Unió és az Egyesült Államok között tervezett szabadkereskedelmi megállapodást.
A ciános technológiáról kifejtették, hogy léteznek más technológiák is arany kinyerésére, amelyek kétségkívül költségesebbek, ám a ciános eljárás vállalhatatlan veszélyeket rejt magában, és ezt a magyarok keserűen meg is tapasztalták. A verespataki aranybánya-beruházás ellenében próbálunk szövetségeseket keresni, mondta Schiffer András. Beszámolt arról, hogy találkoztak Tőkés László, valamint Winkler Gyula és Sógor Csaba EP-képviselővel - utóbbi kettő az RMDSZ politikusa -, valamint Navracsics Tibor magyar EU-biztossal. Az LMP társelnöke emlékeztetett arra, hogy az Európai Parlament már korábban állást foglalt a ciántechnológia alkalmazása ellen.
Most az EU javaslattevő-végrehajtó testületénél, az Európai Bizottságnál van a labda, hogy Európa egész területén tiltsák meg a ciántechnológiás aranybányászatot. Addig a magyar Alföld, a Kárpát-medence vízgyűjtő területe nem lehet biztonságban, amíg a ciántechnológiát meg nem tiltják, tette hozzá. Schiffer András beszámolt arról is, hogy a nap folyamán a Föld Barátai és más civil szervezetek megmozdulást szerveztek az uniós intézmények közelében a TTIP ellen, és ezen részt vett mind ő, mind Szél Bernadett, valamint Meszerics Tamás, az LMP EP-képviselője. Az MTI kérdésére válaszolva Schiffer András úgy vélekedett, hogy az európai zöldek egységesek a TTIP elutasításában.
„Nem tudok olyan elemet, amiben, ha úgymond áttörést sikerül elérni, akkor érdemes lenne megkötni ezt a megállapodást. Ez a megállapodás a velejéig romlott, (...) szolgaságot jelent elsősorban Kelet- és Dél-Európa országainak. Azt jelenti, hogy a helyi gazdaság Magyarországon és más kelet- és dél-európai országokban gyakorlatilag a megsemmisülés szélére fog jutni. Azt jelenti, hogy a helyi gazdaságokban megtermelt mezőgazdasági termékeknek a piaca végleg odalesz. Ez az egyezmény azt jelenti, hogy magánbíróságok előtt lehet a nemzeti kormányokat felelősségre vonni azért, hogy ha olyat hajtanak végre, amire őket egyébként az emberek felhatalmazták. Ezt az egyezményt, úgy, ahogy van, el kell vetni” - fogalmazta meg Schiffer András.