Bombaüzlet: kiderült, ki lehet a migránsbiznisz első milliárdosa
Az Egyesült Királyságban ehhez még embercsempésznek sem kell lenni.
Jonathan Knott brit nagykövet és Glattfelder Béla, a Nemzetgazdasági Minisztérium gazdaságszabályozásért felelős államtitkára avatta fel a budapesti Erzsébet téren a „BurEUcratia” nevű labirintus-installációt. A kiállítás az olyan EU-s szabályokra akarja felhívni a figyelmet, amelyek feleslegesen megnehezítik a vállalkozások életét.
Többek között az adatvédelem, a munkaidő, az élelmiszeripari- és állategészségügyi ellenőrzések, valamint egyes környezetvédelmi uniós szabályokat is túlzottnak tart Nagy-Britannia. Ezek szerintük inkább csak megnehezítik a kis- és középvállalkozások életét.
A problémára a „BurEUcratia” nevű labirintus-installációval világítanak rá, amelyet Jonathan Knott brit nagykövet és Glattfelder Béla, a Nemzetgazdasági Minisztérium gazdaságszabályozásért felelős államtitkára avatott fel. Jonathan Knott azt mondta: a nehézkes EU-szabályozás miatt évente több millió euróra tehető Európa GDP-vesztesége évente, és több ezer munkahely létre sem jön. Knott örvendetesnek nevezte, hogy az Európai Bizottság is fontosnak tartja a szabályozás javítását és Frans Timmermann biztos személyében már külön felelőse van a témának.
A Brit Nagykövetség által emelt labirintus célja, hogy rámutassanak az uniós túlszabályozás kkv-kat sújtó káros hatásaira. A három napig megtekinthető installáció így épült meg az Erzsébet téren: