Mint a SIP vezetője hozzáfűzte: befejeződött a Kossuth tér alatti 1956-os emlékhely és kőtár, valamint az Országház épületében a Országgyűlési Múzeum kialakítása, és csupán a múzeumtechnikai berendezés van hátra. A déli oldalon, az eredeti tetőszerkezet visszaállításával felújított Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium épületének homlokzata is időre elkészült. Nem a beruházás része, de a látogatóközpont Duna felőli kijáratánál rövidesen helyére kerül a Lajta monitor is.
Wachsler Tamás beszámolója szerint a több mint 23 ezer négyzetméternyi zöldfelületből 11 ezer 800 négyzetmétert borít gyepszőnyeg. A parkosított részeken 133 fát és 92 ezer darab cserjét ültettek. Az építkezés során 50 ezer köbméter betont öntöttek be, a mélygarázs kialakításához 120 ezer köbméter földet mozgattak meg, a térrendezéssel még további 40 ezret. Háromezer tonna betonacélt használtak fel, 150 km elektromos kábelt és 3 km víziközmű vezetéket fektettek le. Több mint ötszáz kamion szállította a 24 ezer tonna kőelemet, összesen 2,5 millió darab térburkoló követ raktak le a munkások.
Az építkezés nem volt zavartalan, az árvízi védekezés heteiben 80 ezer köbméter Duna-vizet szivattyúztak a mélygarázs munkagödrébe a résfal biztonságos megtámasztására. A megépített mélygarázst két árvízvédelmi kapu és két mobilgát védi a Duna áradásától. A hátralévő munkálatok – beleértve a mélygarázs és a látogatóközpont beüzemelését, továbbá az Országház homlokzati díszkivilágításának kiépítését – várhatóan a nyár végéig befejeződnek – mondta el Wachsler Tamás.