„Magyarország legeredményesebb fogyatékos sportolóiból álló válogatott csapat nevezési és útiköltsége a 2013. évben megrendezendő Szervátültetettek Világjátékára nem szerepel a MOB által a Fogyatékos Tagozat számára biztosított támogatások között, mint ahogy az eredményességi jutalmazás sem” – írja az MTI-hez kedden eljuttatott levelében Székely György, a szervátültetett szövetség elnöke.
A nyílt levélben az elnök emlékeztet arra: a tavalyi évben a MOB fogyatékos tagozatának elnöke, Deutsch Tamás már „elvette” az Európa Játékokra szánt összeget a szövetségtől, így a csapat akkor sem tudott kiutazni a sporteseményre. A miniszterelnöktől válaszokat vár a szövetség arra, mi az oka annak, hogy a szervátültetett sportolók kevesebbet érnek, mint a paralimpikonok, miközben a transzplantáltak nemzetközi szövetségét elismerte a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB), és tagja a Nemzetközi Doppingellenes Szövetségnek (WADA) is. Továbbá arra is választ várnak, miért fosztják meg őket attól, hogy részt vegyenek a világjátékokon, ahol 1999 óta Magyarország az első öt ország között végzett.