Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
A doktori tanács ülése után Tulassay Tivadar, a Semmelweis Egyetem rektora bejelentette, hogy kezdeményezik Schmitt Pál doktori címének visszavonását. A testület 22 tagjából 18-an vettek részt az ülésen, közülük 16-an szavaztak a doktori elvétele mellett. A döntést csütörtök este a szenátus is megerősítette: a tudományos munka módszereinek alkalmazásával készített értekezés nem felel meg a tudományetika módszerének.
A SOTE szenátusa csütörtök este úgy döntött, elveszik Schmitt Pál doktori címét. A tudományos munka módszereinek alkalmazásával készített értekezés nem felel meg a tudományetika módszerének. A címet a szenátus visszavonta 33:4 arányban – írja az Index.
Előzőleg a Semmelweis Egyetem doktori tanácsa csütörtökön reggel tárgyalta meg Schmitt Pál kisdoktorijának ügyét. Ezt követően az egyetem rektora, Tulassay Tivadar bejelentette, hogy a tanács kezdeményezi a köztársasági elnök doktori címének visszavonását. A hvg.hu szerint a sajtótájékoztatón részt vettek a Hallgatói Hálózat tagjai, akik a bejelentést tapssal fogadták.
A doktori tanács 22 tagja közül 18-an vettek részt az ülésen, közülük 16-an voksoltak Schmitt doktorijának elvétele mellett, 2-en pedig ellene. A tanács a döntést eljuttatta az egyetemi szenátusnak, amely csütörtök délutáni ülésén foglalkozik az üggyel – írja az Origo.
Giró-Szász András kormányszóvivő egy más témában tartott sajtótájékoztatón kérdésre válaszolva azt mondta, hogy a kormány nem érintett Schmitt Pál doktorijának ügyében. Az Orbán Viktor szerepét firtató kérdésre közölte: a miniszterelnök nem mint miniszterelnök, hanem mint pártelnök tett javaslatot az államfői poszt betöltésére, egyetértésben azokkal az országgyűlési képviselőkkel, akik Schmitt Pált erre a posztra javasolták.