A L’Express internetes oldalán Axel Gyldén elemzése jelent meg Magyarországról „Orbán Viktor imperátor” címmel. Gyldén beszámolt róla, hogy Orbán Viktor „demokratúrájában” lépésről lépésre magához vonta a hatalmat, és saját kedve szerint fogadtatta el alkotmányát. Az európai országok pedig, akik több gonddal küzdenek csak késve tudnak reagálni. A szerző megemlítette az Opera előtti tüntetést, melyről a köztelevízió nem számolt be, holott a vidéki lakosság jelentős részének csak ezen adókat van lehetőség nézni. Gyldén szerint Orbán abszolút vezetőként kormányozza az országot 2/3-os parlamenti többségével. A cikk idézett egy európai diplomatát, aki szerint Magyarország többé nem jogállam, ugyan nem is olyan rendőrállam, mint Fehéroroszország, de egyre több a vitatott kérdése az EU-val.
„Szóval Magyarország a diktatúra és a csőd szélén áll”- összegezte Gyldén. Megemlítette, hogy mint minden diktatúra, először a médiára teszi rá a kezét, s kitért a köztévétől való elbocsátásokra. A cikk szerint a kevés ellenzéki médiát is elfojtják, példaként említette a Klubrádió megszűntetését. A média után az igazságszolgáltatás felszámolását vette górcső alá. Kiemelte, hogy az EU-ban még sosem volt példa arra, hogy a Legfelsőbb Bíróság elnökét mandátuma lejárta előtt távolították volna el. Megemlítette a bírák nyugdíjkorhatárának csökkentését, amivel szerinte mintegy 40000 ügy kerül új bíróhoz, és Handó Tünde kinevezését az OBH élére. A cikk szerint a gazdaságban, a rendőrségben, a hadseregben, de még az Operaházban is a miniszterelnök nevezi ki embereit akár 9-12 éves időtartamra. Idézte Dénes Balázs ügyvédet, aki elmondta, hogy Magyarország egy törvénygyár lett, csak sajnos minőségi kritérium nélkül dolgozik. Megemlítette, hogy megnehezítették a parlamenti ülésekre az újságírók akkreditációját.
A „nacionalista törvények” közül kiemelte az ebadót, továbbá, hogy a hátrányos helyzetű gyerekeknek kötelező iskolába járniuk. Idézte Iványi Gábor metodista lelkészt, aki szerint Orbán elfelejti, hogy Magyarországon egy millióan élnek a létminimum alatt, és parazitaként tekint rájuk. Az új, „barokk stílusú” alkotmányból kiemelte Magyarország nevének megváltozását, a magzati élet védelmét, a házasság definiálását és a 16%-os egykulcsos adót. Megemlítette, hogy az alkotmány felelőssé teszi a szocialistákat a kommunista bűnökért, és aláássa a jegybank függetlenségét, mely sérti az uniós normákat. Kitért a jegybanktörvényt ért nemzetközi kritikákra, valamint arra, hogy sok magyar osztrák bankokba viszi át pénzét – írja a Médianéző a L'Express alapján.