Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
Biszku Bélát jutalmazta péntek 13-a alkalmából a Czakó Gábor vezette A Magyar Cenzúra Napjának Ünnepélyét Szervező Bizottság.
Sánta Kutya díjra ezúttal Simor András jegybank-elnököt, életműdíjra pedig a rendszer nagy túlélőjét, Biszku Bélát találta érdemesnek A Magyar Cenzúra Napjának Ünnepélyét Szervező Bizottság.
A bizottság 1998 óta rendszeresen összeül, és közmegegyezéssel dönt, amikor péntek 13-át mutat a naptár. Általában azok a személyek és intézmények kerülnek terítékre, amelyek a bizottság szerint félrevezették a közvéleményt. A díj átadására soha nem kerül sor, így azt Biszku Béla sem vehette át.
Biszku évtizedekig csendben meglapult, de az utóbbi hónapokban a Bűn és büntetlenség című dokumentumfilm megtörte az egykori belügyminiszter hallgatását és az idős, hithű kommunistát elkapta a hév. A filmben és későbbi televíziós interjúban elhangzottak alapján a zsűri méltónak találta az igazság elferdítőinek járó elismerésre.
„A díjazottak sok esetben nem értik a tréfát, pedig ez egy pajkos díj” - mondta a Mandinernek a bizottság nevében nyilatkozó Czakó Gábor író. Perrel fenyegette már őket Moldova György, Dr. Kende Péter és még sokan mások. Volt, aki örök haragot esküdött, de eljárás még sosem indult. Tehát - mondta Czakó - a díjazottak akkor sem mondtak igazat, amikor pert ígértek. Sánta Kutya díjat kapott már többek között Jancsó Miklós filmrendező, Konrád György író, Medgyessy Péter kormánya, Gyurcsány Ferenc és a Szabad Demokraták Szövetsége is.