Érvelés helyett teszt, pénzügyi feladatok és projektmunkák – utánajártunk, hogy vizsgázott az új érettségi rendszer

Érettségikről, szakértőkkel.

Bakonyi László nem folytatja munkáját az Oktatási Hivatal elnökeként. Utódjaként felmerült Kerpen Gábor szakszervezeti vezető neve is.
Bakonyi László, az Oktatási Hivatal elnöke távozik posztjáról - erősítette meg szerdán az Oktatási Államtitkárság. Egyes információk szerint az elnök még a múlt heti felsőoktatási ponthatár-kihirdetés előtt konzultált az oktatási államtitkárral jövőjéről.
Az utód személyéről pontos információ ugyan nincs, de felmerült a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete elnökének, Kerpen Gábornak a neve. Kerpen nem erősítette meg, de nem is cáfolta az értesüléseket. Szerinte a háttérintézményekkel kapcsolatos változások bejelentése az oktatási államtitkár feladata.