A kereszténydemokrata Soltész Miklós a köztévé Ma reggel című műsorában fejtette ki pártja terveit a családi pótlékkal kapcsolatban. Ezek szerint azok a családok, melyek igazolatlanul - egy bizonyos óraszámon túl - nem járatják gyermeküket iskolába, nem pénzben, hanem természetben kapnák meg a családi pótlékot.
Hozzátette: ösztönző lenne a rendszer, ha több gyerek közül például csak egy nem jár iskolába, akkor az utána járó készpénzt vonnák el. Ezután fél évig az önkormányzat által kijelölt szakember lenne a felelős azért, hogy ebből az összegből biztosítsák a gyermek eljutását az iskolába vagy az élelmezését.