A vezérkari főnök ajándékozta meg a vérbírót

2010. január 04. 18:12

Az 50-es évek egyik vérbírójának köszönte meg eddigi tevékenységét Tömböl László vezérezredes. A Magyar Honvédség vezérkari főnöke a HM-ben rendezett szűk körű ünnepségen születésnapja alkalmából emléktárgyat is adományozott Mátyás Miklós egykori hadbírónak.

2010. január 04. 18:12
„Jubileumi születésnapja alkalmából” a honvédség vezetője ajándékot adott át Mátyás Miklós nyugállományú hadbírónak szeptember 21-én. A vezérkari főnök Mátyást több volt tábornok társaságában látta vendégül egy a Honvédelmi Minisztérium épületében tartott házi ünnepségen, ahol megköszönte eddig tevékenységét, a magánéletben pedig sok boldogságot kívánt neki.

A Szabadság Kör hétfőn közleményben követelte Tömböl László vezérkari főnök felmentését és valamennyi, az „ünnepelt” kiválasztásában részes minisztériumi munkatárs fegyelmi eljárás keretében történő elbocsátását". Mátyást a Szabadság Kör az 1956-os forradalmat követő megtorlás egyik legkíméletlenebb vérbírójának minősíti, akinek koncepciós perekben hozott ítéletei nyomán több, mára rehabilitált, ártatlan forradalmárt végeztek ki. Mátyás Miklós 1960 és 1984 között a Budapesti Katonai Bíróság elnöke volt, a hadbíró szakmai tevékenységének eredménye volt 1956-ban a 20 éves Mány Erzsébet és a 26 éves Farkas Mihály halálos ítélete.

Az elismerés okáról későbbre ígértek választ.

A honvédség vezérkari főnöke megajándékozta a vérbírót (Index)


Hamis a hadbíró kitüntetése (Vastagbőr)

Összesen 20 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
honphibu
2010. január 06. 08:32
Öreg! Nem látod az összefüggéseket. Ungváry Krisztián, aki ugyebár az első számú kutatója ill. szorgalmazója az ügynöklisták nyilvánosságra hozatalának, pont ez ügy kapcsán nyilatkozta azt, hogy nem csak az ügynöklisták nem nyilvánosak, de azt sem tudhatjuk pontosan, kik voltak olyan hatalmi pozícióban, amelyek emberéletekről döntöttek, ergo vér tapad a kezükhöz. Ismerjük a felszínt (Horn a pufajkás, etc.) és ezzel meg is elégszünk (akárcsak manapság, Gyurcsány tehet mindenről, etc.). Vérbírók, deportálásokról, kitelepítésekről határozatot hozó aparatcsnyikok, ezek nem voltak III/III-sok, nekik viszont ténylegesen vér tapad a kezükhöz, mégsem ismerjük őket, (pedig nem egy-kettő volt belőlük, lehetett pár tucat, ha nem pár száz), és mint Ungváry elmondta, könnyen előfordulhat, hogy ezek közül többen kaptak már kitüntetést az elmúlt 20 évben, de ha nem is, kiemelt nyugdíjjal, a rendszerváltáskor átsíbolt vagyonnal-vállakozással éldegélnek köztünk, mint hal a vízben.
Öreg
2010. január 05. 19:56
Honphi! Mi a fene köze van az ügynöklisták nyilvánosságra hozatalának a vérbirókhoz. Én azt irtam, hogy a vérbirókat- ha a biróság utólag rehabilitálta /felmentette/ a kivégzett embereket - biróság elé kell állitani szándékos emberölés vádjával. Az ügynöklisták nyilvánosságrahozatala pedig csak arra jó, hogy megismerjük azokat az embereket, akik mások életét tönkretették. De ennek nincs más jogi következménye.Lásd:Konrád , Szabó István,-akiknél bebizonyosodott, és voltak olyan esetek is, akiknél nem tudták bizonyitani, erről később birósági itélet is született. A vérbiró azonositható, az ügynök esetleg, mert sok iratot megsemmisitettek, sokat meghamisitottak, sok eltünt A cseheknél itéltek el birónőt a 68 utáni megalapozatlan itélet miatt. Ezek szerint a csehek igazságérzete magasabb, mint a miénk? Összefoglalva: az ügynök- ki ezért, ki azért-megvetendő, a vérbiró gyilkos!
Kettes
2010. január 05. 18:55
teglagyarimegallo: Így van. :)
honphibu
2010. január 05. 12:19
Ernő! Olvasni megtanultál? "Borszéki Tivadar, Hajnal István, Nagy János nyugállományú vezérőrnagyoknak, valamint Bíró József és Farkas Bertalan". Ez 5 név. + Tömböl, az 6. Hol olvasod itt Mátyás Miklóst?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!