„Ők vajon miért nem?” – tette fel a kérdést a kereszténydemokraták frakcióvezetője. A Fidesz-frakció korábban közleményében azt írta: a kormánypárt hazudott az iskolakezdési támogatásról.
A katolikus egyházfő szerint a mesterséges intelligencia gyors fejlődése a szegény nemzeteket egyre kiszolgáltatottabbá teszi a gazdagabbakkal szemben.
Egy Down-szindrómás felnőtt mondta el azt, hogy valahányszor egy Down-szindrómás csecsemőt elvetetnek, ő mindig azt érzi, hogy az ő életére is nemet mondanak. Az ő emberi méltóságát is megkérdőjelezték. Azt üzenik neki, hogy neki sem lett volna szabad megszületnie, fölöslegesen él, ő csak egy teher.
A felnőttek és a gyermekek – köztük egy párhetes csecsemő – visszaköltöztek a kassai cigánytelepen található, korábban már részben elbontott kunyhójukba.
Egy súlyos betegség mindenkinek nehéz, pláne, ha kisgyermekről van szó. Ha ráadásul gyógyíthatatlan, az még borzasztóbb, hiszen gyermeket elveszíteni a létező legnagyobb csapás az életben. A veszteségből azonban segítő erő is születhet. Erre látunk példát a következő történetben.
Ha a youtube-on, visszaélve befolyásukkal, ismertségükkel mindenféle erkölcstelen félanalfabéták terjeszthetik a hülyeségeiket, akkor egy pap ne tehetné meg ezt az igazsággal a templom közönsége előtt?
p
4
0
1
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 9 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
sunázó
2009. november 28. 19:28
Az ilyen kettes-féle retkek pofáznak, akik még gyereket sem tudnak csinálni?
Válasz erre
0
0
Teknős
2009. november 28. 16:34
"Az az itt nem is idézett gondolat, hogy a csp a gyerek jövedelme, tehát nem kéne adóztatni, felhőtlen kacagásra ingerelt. Ha így lenne, mindenki a gyerekére íratná a jövedelmeit aztán helló."
Miért, te ismersz olyan jogszabályt, amelyik kimondja, hogy egy gyereknek nem kell adót fizetni?
Arról nem is beszélve, hogy már megint mindenkit rögtön csalónak nézel. Nyilván, mint minden szoci, egyebet el sem tudsz képzelni.
Válasz erre
3
0
Teknős
2009. november 28. 16:15
Kettes!
Mi kilenc gyereket nevelünk és bizony sérül az arányos közteherviselés elve. Míg a gyermektelen 158.000 Ft havi fizetés után 18 %-os kulccsal adózik, mi havi 20.000 Ft-os bruttó jövedelem után már 36%-nyi adót fizetünk. Érted?
Válasz erre
3
0
Öreg
2009. november 28. 13:08
Kettes ! Akkor lesz igazad, ha egy adókulcs lesz -tehát nem kerülhet valaki a cs.p. miatt magasabb adósávba, de méginkább akkor, ha családi adó lesz, ami figyelembe veszi az eltartottak számát is. Tekintettel arra, hogy a nagycsaládosok -kevés kivételtől eltekintve- nem a kiugróan magas jövedelmüek közzé tartoznak, ennek igen nagy jelentősége van. /Most nem a szociális eltartottakról -munkanélküliekről beszélek./ Ez annál inkább igy van, minél inkább ismerjük a tényeket. Elég csak az iskoláztatási költségekre gondolni, ami gyerekenként meghaladja az egy gyerekre jutó családi pótlékot. A legdurvább mindent közgazdász szemlélettel és jogszabályok alapján megitélni!
Válasz erre
0
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!