Döbbenetes, hogy miért tapsoltak a tiszások az Európai Parlamentben
Dömötör Csaba szerint a magyar–lengyel barátság jóval fölötte van a Donald Tusk–Magyar Péter barátságnak.
Vajon Putyin tényleg felosztaná Ukrajnát Ukrajnát Nyugat és Kelet között? Nem.
„Az orosz medve az úgynevezett fejlett Nyugat számára gyakran nehezen érthetően kommunikál. A közösségi média egy felületén megajánlani három NATO-tagország számára komplett országrészeket valószínűleg sem nem véletlen, sem nem tréfa.
Bár sem Orbán, sem a románok és különösen nem a lengyelek nem engedhetik meg maguknak, hogy akár csak érdemben fontolóra vegyenek egy ilyen felosztás szerinti új Közép-Kelet Európát, fontos üzenet lehet az amerikaiaknak, hogy keleti szövetségeseiket hajlandók lennének felbecsülhetetlen értékű »ajándékkal« elcsábítani még akkor is, ha ez a koncepció inkább tudományos-fantasztikus kategória, mintsem geopolitikai realitás.
Tekinthetjük úgy is, hogy Putyin megüzente: itt volna az ideje józan léptékű javaslatokról tárgyalni, mielőtt kevésbé észszerű megoldásokra kényszerülnek. Mi, magyarok több mint száz éve gyászoljuk a keserűen igazságtalan békediktátumok miatti nemzeti tragédiát. Nem sok magyar van, aki ne venne örömmel egy olyan történelmi fordulatot, amely során lehetőség lenne a tényleges nemzetegyesítésre – de csak akkor, ha az nem okozna több kárt, mint amennyi hasznot.
Hazánk az EU és a NATO tagjaként egy olyan szövevényes politikai-katonai és kulturális szövetségi rendszer szerves része, amely bármilyen állam rovására megvalósuló területi bővítést teljesen lehetetlenné tesz.
Ha Brüsszel már azért büntet minket, hogy a saját országunkban a nekünk tetsző életmódot szeretnénk folytatni, micsoda patália lenne, ha akár csak felmerülne Kárpátalja visszatérésének lehetősége?”
Egy biztos: Mi a békében vagyunk érdekeltek, mert a szankciók és az ukránok felfegyverzése leginkább nekünk, európai országoknak okoz károkat. Nincs most terítéken, hogy történelmi igazságtalanságokat orvosoljunk, az is kemény munkát igényel, hogy megőrizzük azt, amink van.
Az is elkeserítő, hogy ha már ilyen extrém üzenetekkel kell az amerikaiakat tárgyalóasztal mögé csábítani, akkor vélhetően még hosszan elhúzódó háborúra és annak minden káros következményére készülnünk kell.”
Nyitókép: Kremlin Press Office / ANADOLU AGENCY / Anadolu Agency via AFP