Jakab Péter, akiből ugyancsak kevesen nézték ki az alkalmas miniszterelnököt, illetve Orbán Viktor méltó kihívóját, azt jósolta: „Vissza fogjuk adni a hitet, hogy van élet a Fideszen kívül, sőt, ott kezdődik csak igazán.” Egyelőre ezt a jobbikos életalternatívát a Békemenet sereglése életszerűtlenné tette.
De mikrofonhoz lépett utána Dobrev Klára is: láthatóan elveszítve azt a vibrálást, ami jellemezte nyilvános szerepléseit, amíg esélye mutatkozott legyőzni az amerikás hódmezővásárhelyit. Óriási elszólását úgy mondta el, mintha vörös nyakkendőben, két copffal, úttörőcsapata előtt szavalná Váci Mihály: Még nem elég! című versét. Freudi elszólása pedig a következő volt a DK pártelnök nejének: „Egy feladatunk van október 23-án: emlékeztetni mindannyiunkat: nehogy elszúrjuk!” Ugye nem kell magyarázni, hogy az „elszúr” szavunk szemérmetes eltekerése egy sz helyett k-t tartalmazó, meglehetősen nyers szavunknak, melyet hosszú időre a kedves férj foglalt le magának közbeszédünkben? Sajnos ez nem jutott eszébe Klára asszonynak, bár tudat alattijának engedve nagyon is ráhibázott.
Mindenki érezte különben, hogy az O1G összefogás 2021 október 23-i színpadán,