Kimondta a vezető politikus: Új stratégia kell annak érdekében, hogy az USA-EU-Kína háromszögben ne az EU legyen a vesztes
A politikus szerint az EU és Magyarország érdekeivel is ellentétes lenne egy gazdasági hidegháború.
Egy esetleges világjárvány árnyékában már keresik a lehetőségét, hogyan lehet fellépni az álhíroldalakon terjedő információk terjesztői ellen, de a normális tájékoztatás ugyanilyen jó lenne.
„Nem kérdés: a koronavírust komolyan kell venni, az Egészségügyi Világszervezet nem hirdet naponta nemzetközi jelentőségű közegészségügyi vészhelyzetet, mint tette azt a Vuhanban felbukkant kórokozó miatt január 30-án. A WHO azonban nem a világvégét jelentette be, nem szólította fel a Föld lakóit, hogy ne hagyják el otthonukat, sem az országokat, hogy zárják le a határokat.
A globális vészhelyzet nem azt jelenti, hogy a gyilkos vírus hamarosan pusztító járványként söpör végig a bolygón, az emberekből sötétben kuporgó, döghúson vegetáló, veszélyes, zombiszerű lények lesznek, mint a Legenda vagyok című filmben. Sokkal inkább azt jelenti, hogy a tudósok az egész világon összefogtak azért, hogy megállítsák a vírus terjedését. Jó lenne ezt is meghallani, persze nem egyszerű a hiteles információkat kihámozni a rengeteg ijesztő hírből, nem is szólva a szándékosan gerjesztett álinformációkról.
Nem mellékes, hogy a rémhírterjesztés bűncselekmény, egy esetleges világjárvány árnyékában pedig kifejezetten üdvözlendő, hogy a magyar kormány már keresi a lehetőségét, hogyan lehet fellépni a koronavírusról szóló, a közösségi médiában és a különböző álhíroldalakon terjedő információk terjesztői ellen. Hasonlóan fontos lenne azonban erősíteni a másik oldalt, és létrehozni mondjuk egy olyan online tájékoztatási felületet, ahonnan egészen bizonyosan korrekt, hiteles információkat kaphatnának az érdeklődők.
Olyanokat, amilyet például a minap közöltek az www.mta.hu-n a Pécsi Tudományegyetem Szentágothai János Kutatóközpontja Virológiai Kutatócsoportjának kiváló szakemberei. Kemenesi Gábort és Jakab Ferencet pontosan az motiválta, hogy a laikusok nehezen igazodnak el a sok hivatalos és félhivatalos, hiteles és légből kapott hír között, pedig a pánik és a félelemkeltés egy ilyen helyzetben talán rosszabb, mint maga a járvány.”