Rekordszámú gazdag menekülne az Egyesült Államokból
Elegük van a politikai megosztottságból.
Német tranzitzónák? Orbán most úgy nyert meg egy hatalmas meccset, hogy ott sem volt a pályán.
Most, hogy zárt tranzitzónák lesznek Németországban – függetlenül attól, hogy ezt ki éli meg fejlődési ugrásnak avagy súlyos visszalépésnek –, ez olyan, mintha végtelen távolságból Orbán Viktort lassan mindenki utolérné a kollégái közül.
Orbán most úgy nyert meg egy hatalmas meccset, hogy ott sem volt a pályán, legfeljebb bejátszották a játékosoknak egy-egy lépését.
Valószerűtlen gondolati görbék, cselekvési tervlabirintusok voltak az asztalon 2015 óta, és szinte csak Orbán Viktor volt következetes a miniszterelnök közül – illetve, aki még szintén következetes volt a maga módján, az bukott, mint például Renzi.
Ez értéksemleges állítás, tehát – ennek a posztnak az erejéig – csak arról szól, hogy a miniszterelnök óriási kockázatvállalással képviselt egy álláspontot, ami szélsőségesből centrumgondolattá vált időközben.
Ugye van ezer fontos fejlődési mutató, ahol elég cudarul állunk,
A német tranzitzónák vélhetően komfortosabbak lesznek, mint a hazaiak, de ez már egy egész más összehasonlítás, mint az, hogy lehetséges-e a menedékkérőt zárt helyen tartani, amíg elbírálják a kérelmét, vagy sem.
Nemrég nagyot futott annak a magyar fiatalembernek a története, aki vacak lapokkal, képtelen, de hatalmas blöffel világelső pókerjátékosokat ütött meg és nagy nyerőként szállt ki a parti végén úgy, hogy osztáskor fixnek tűnt, hogy bukik.
Izgalmas partik itt is, ott is.
Ha a nyertes jól éli meg az örömet és jól kommunikálja, még nagyobbat nyerhet. S ez még mindig független a döntések következményének egyéb értékeitől avagy értékvesztéseitől.
Viszont nem független attól, hogy Orbán professzionális politikus, akit a társadalmi, politikai körülmények, tapasztalatok formáltak azzá, aki – míg Trump vagy épp Macron inkább pusztán esztétikai jelenségnek tűnik.