„A G7-csúcson a klímaegyezményről nem sikerült megegyezni, csak a »hatoknak«, Trump viszont nem foglalt állást – igaz, a Twitteren később a hétre ígérte a véleményét arról, támogatja-e a párizsi klímaegyezményt. Elfogadtak viszont egy terrorellenes nyilatkozatot, és a migrációról is kimondtak végre fontos dolgokat. Zárónyilatkozatuk szerint különbséget kell tenni menekült és migráns között, a menekülteket hazájuk közelében kell támogatni, hogy oda mielőbb biztonságban visszatérhessenek, az országoknak pedig szuverén joguk megvédeni a határaikat.
Itt Magyarországon ezt már mondjuk azért pár éve, de örvendetes, hogy ezt ilyen magas szinten is sikerült végre kimondani.
Ha már határvédelem és felelős bevándorláspolitika, érdemes ránézni a brit külügyminisztérium listájára a leginkább terrorveszélynek kitett országokról, amelyet a The Telegraph térképesített. A világ negyvennyolc országában magas a terrorfenyegetettség, ha csak Európai Uniót nézzük, akkor Spanyolországról, Franciaországról, Németországról, Belgiumról és Nagy-Britanniáról van szó. Nem marad el sokkal Olaszország, Svédország, Hollandia és Ausztria sem. A négy fokozattal bíró listán a legkevésbé veszélyeztetett kategóriába került Európában Lengyelország, Csehország, Svájc és hazánk, a visegrádiak közül pedig a szlovákoknál némileg nagyobb a kitettség. A G7-ek közül egyébként egyetlen ország került a legkevésbé fenyegetettek közé: Japán. A brit lap nem foglalkozott az okokkal, mindenesetre a nyilvánvaló tény ott figyel a német alkotmányvédelem vezetőjének minapi nyilatkozatában: nem csökken az iszlamista terror veszélye az országban. Mégis mitől csökkenne amúgy?
A G7-ek szintjén kimondott tételek nagyon fontosak. Bízzunk benne, hogy Merkel asszony és a brüsszeli vezetők se úgy mentek haza Szicíliából, hogy csak az újabb, kilátásba helyezett oroszellenes szankciókat jegyezték meg.”