Védett határok

2017. május 29. 07:33

Bízzunk benne, hogy Merkel asszony és a brüsszeli vezetők se úgy mentek haza Szicíliából, hogy csak az újabb, kilátásba helyezett oroszellenes szankciókat jegyezték meg.

2017. május 29. 07:33
Őry Mariann
Őry Mariann

„A G7-csúcson a klímaegyezményről nem sikerült megegyezni, csak a »hatoknak«, Trump viszont nem foglalt állást – igaz, a Twitteren később a hétre ígérte a véleményét arról, támogatja-e a párizsi klímaegyezményt. Elfogadtak viszont egy terrorellenes nyilatkozatot, és a migrációról is kimondtak végre fontos dolgokat. Zárónyilatkozatuk szerint különbséget kell tenni menekült és migráns között, a menekülteket hazájuk közelében kell támogatni, hogy oda mielőbb biztonságban visszatérhessenek, az országoknak pedig szuverén joguk megvédeni a határaikat. 

Itt Magyarországon ezt már mondjuk azért pár éve, de örvendetes, hogy ezt ilyen magas szinten is sikerült végre kimondani.

Ha már határvédelem és felelős bevándorláspolitika, érdemes ránézni a brit külügyminisztérium listájára a leginkább terrorveszélynek kitett országokról, amelyet a The Telegraph térképesített. A világ negyvennyolc országában magas a terrorfenyegetettség, ha csak Európai Uniót nézzük, akkor Spanyolországról, Franciaországról, Németországról, Belgiumról és Nagy-Britanniáról van szó. Nem marad el sokkal Olaszország, Svédország, Hollandia és Ausztria sem. A négy fokozattal bíró listán a legkevésbé veszélyeztetett kategóriába került Európában Lengyelország, Csehország, Svájc és hazánk, a visegrádiak közül pedig a szlovákoknál némileg nagyobb a kitettség. A G7-ek közül egyébként egyetlen ország került a legkevésbé fenyegetettek közé: Japán. A brit lap nem foglalkozott az okokkal, mindenesetre a nyilvánvaló tény ott figyel a német alkotmányvédelem vezetőjének minapi nyilatkozatában: nem csökken az iszlamista terror veszélye az országban. Mégis mitől csökkenne amúgy?

A G7-ek szintjén kimondott tételek nagyon fontosak. Bízzunk benne, hogy Merkel asszony és a brüsszeli vezetők se úgy mentek haza Szicíliából, hogy csak az újabb, kilátásba helyezett oroszellenes szankciókat jegyezték meg.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 15 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kerekperec
2017. május 29. 11:14
LÁSSUK A TÉNYEKET ŐRY MARIANN ! Az Európai Bizottság válasza a nemzeti konzultációra “TÉVES ÁLLÍTÁS: „A Magyarországra tartó illegális bevándorlókat az embercsempészek mellett bizonyos nemzetközi szervezetek is törvénytelen tevékenységre ösztönzik.” AZ IGAZSÁG: Az Európai Unió nem tolerálja az embercsempészetet, és sok éve küzd a bűnözésnek e kizsákmányoláson alapuló formája ellen. A tengeri életmentés, a vérontás és a háború elől menekülő kiszolgáltatott, nemzetközi védelemre szoruló emberekről való gondoskodás nem egyenlő az illegális migráció támogatásával. Nincs bizonyíték arra, hogy civil szervezetek csempész bűnszövetkezetekkel működnének együtt annak érdekében, hogy migránsoknak segítsenek belépni az EU-ba. Bármilyen gyanú esetén a tagállamok – és nem az EU-nak – hatásköre nyomozást folytatni. Magyarország jogosan várja el, hogy törvényeit betartsák, és ezt a törekvést a Bizottság és az uniós ügynökségek – például az Europol – teljes mértékben támogatják. Az állítással ellentétben a civil szervezetek és egyéb nemzetközi szervezetek a menekültválság kezelésében a legmegbízhatóbb és legértékesebb partnerek között vannak. Tájékoztatást és jogi tanácsadást nyújtanak a menedékkérőknek, fogadó- és gondozó létesítményeket működtetnek, így könnyítik meg a tagállamok dolgát.”
józan paraszti ész
2017. május 29. 10:20
"legkevésbé fenyegetettek ... Japán" Japán mennyi bevándorlót fogad be? Japán mennyi menekültet fogad be? Van-e össze függés a bevándorlás és a terrorizmus közt? Én csak kérdezek.
kerekperec
2017. május 29. 09:46
LÁSSUK A TÉNYEKET ŐRY MARIANN ! Az Európai Bizottság válasza a nemzeti konzultációra “TÉVES ÁLLÍTÁS: „Brüsszel kényszeríteni akarja Magyarországot, hogy illegális bevándorlókat engedjünk be.” AZ IGAZSÁG: Az Európai Unió küzd az illegális migráció ellen, és segíti a tagországok külső határigazgatás terén végzett munkáját. Az újonnan létrehozott Európai Határ- és Parti Őrség tovább erősíti a hatékonyabb határigazgatást célzó közös európai erőfeszítéseket. A probléma forrásának kezelése érdekében az EU olyan országokkal is együttműködik, amelyekből a migránsok jönnek, illetve amelyeken áthaladnak. Az EU–Törökország nyilatkozat például 98 százalékkal csökkentette a Görögországba érkezők számát. Folyamatosan dolgozunk azon, hogy növekedjen a jogalap nélkül Európában tartózkodó migránsok visszaküldési aránya. Különbséget kell tennünk az illegális migránsok és a menedékkérők között. A valódi menedékkérők esetében az Európai Unió teljesíti a demokratikus országokra vonatkozó nemzetközi kötelezettséget, hogy védelmet nyújtson azok – férfiak, nők és gyermekek – számára, akik háború miatt kényszerültek elhagyni otthonukat. Mivel az EU-ban ma minden polgár szabadon mozoghat, élhet és dolgozhat bármely tagországban, az alapvető humanitárius jogok betartásáért a tagállamok közösen vállalnak felelősséget. Az Európai Unió Tanácsa – amelynek döntéseibe Magyarországnak a többi tagország kormányával együtt beleszólása van – meghatározta a menedékkérők méltányos fogadása és a rájuk vonatkozó igazságos jogi eljárás körülményeit. A Bizottság javasolta, hogy Magyarország akár 54 000 menedékkérőt is át tudjon helyezni más tagállamokba, de a magyar kormány ezt a javaslatot ellenezte Ezért egy másik tanácsi határozat Magyarországot arra kéri, hogy a két leginkább migrációs nyomás alatt álló tagországból, Görögországból és Olaszországból menedékkérőket – nem pedig „illegális migránsokat” – fogadjon be, igen korlátozott számban (1294 főt). A menedékkérők közül gondosan kiválasztják azokat, akik nagy eséllyel ténylegesen jogosultak a menekültstátuszra. A migránsok EU-n belüli áthelyezését a jövőbeli befogadó ország részéről alapos eljárás és biztonsági átvilágítás előzi meg.”
quiet
2017. május 29. 09:19
Még várok a bizalommal, amíg Merkel ki nem jelenti, hogy a " migránsbetelepítő " népesedéspolitikai elképzelés egy elhibázott gondolat, többet nem támogatja.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!