És akkor...

2014. október 18. 16:45

A barátok közötti nézeteltérések új szintre emelkedtek.

2014. október 18. 16:45
A szerk.
NOL

„És akkor mi van? Így szólt idáig az obligát kérdés, valahányszor arról esett szó, hogy Amerika egyre ingerültebben figyeli, mi folyik itt. Most megtudtuk: akkor az van, hogy előbb udvariasan, aztán nyersebben, végül félreérthetetlen egyenességgel közlik, mi bajuk. És amikor mindez nem éri el a kívánt hatást, előhúznak a farzsebükből valamit, amivel ártani lehet.

A hatás nehezen leírható. Bush elnök hivatkozott, 7750-es számú proklamációja nyomán egyelőre »tíznél kevesebb« magyar hivatalos személlyel és üzletemberrel közölték, hogy nem utazhatnak be az Egyesült Államokba. Mivel sem az amerikaiak, sem a magyarok nem hozzák nyilvánosságra a listát, így egyelőre az egész magyar kormányra, és az üzleti világ kormányközeli részére a korrupció árnyéka vetül. Aligha járunk messze az igazságtól, ha azt mondjuk, pont ez volt az amerikai szándék.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 27 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
várúr
2014. október 19. 20:31
Még csak annyit: nem általában az USA-ról van szó, még csak nem is az USA-külpoltikárjáól, hanem annak egyik vonulatáról. Azokról az emberekről, akik pillanatnyilag meghatározzák a Kelet-közép-európai külügyi elképzeléseket. Majd az ukrán helyzettől és sok mástól függően jönnek mások. Egy biztos: az USA külügyminisztériumában, a kongresszusban és a képviselőházban nem a mi térségünk okozza a legtöbb fejfájást. Próbálják szurkálni a magyar kormányt - ami liberális házifeladat - de nagyságrendekkel súlyosabb gondjaik vannak és nem a mi térségünkben. Ide és még 30 más országba nagykövetet se tudtak akkreditálni. A dologban van valami mulatságos. Ehhez érdemes viszonyítani a "kevesebb, mint tíz személy" beutazási tilalmát.
várúr
2014. október 19. 20:23
Az USA átlátszóan primitív politikai nyomást gyakorol. "Személyiségi jogokra" hivatkozva nem közli a tilalmi listát, miközben az adott személyek jogait korlátozza. Hol üzletembereket, hol kormányzati tisztségviselőket, majd kormánytagokat emleget. Az az érzésem, mindez nem (csak) Magyarországnak, az egész Közép-európai térségnek, sőt az EU-nak is szól. Ukrán ügyben pl. Victoria Nuland külügyi államtitkár szó szerint "kibaszott EU"-ról (fucked EU) beszélt. Ez a titokzatos "kevesebb, mint tíz személy" ritka együgyű nyilatkozat. Értem én: az USA fokozni próbálja a feszültséget, csak hát a széles magyar néptömegek ezt enyhén szólva is leszarják. Nem ők igyekeznek az USA-ba, de az említett "kevsebb, mint tíz személy" se biztos, hogy épp oda vágyik.
Rockpapa
2014. október 19. 11:29
A hazai szoclibek ,imádják nyalni Obama csimbókos seggét.Náluk egy nagyhatalomn seggének kényeztetése hagyomány.Azt mondják ránk a Galiciaiak,hogy szolganépnek születtünk,és ők?
Rockpapa
2014. október 19. 11:25
Tény az hogy az USA ugyanúgy erőből politizál mint a Putyin.Aki visszapofázik beverik a képét.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!