Amíg a magyarok aludtak, törölték a versenyüket – példa nélküli, botrányos eset a világbajnokságon

2025. július 15. 11:18

Gellért Gábor szövetségi kapitány szerint példa nélküli, hogy helyi idő szerint éjfél után értesítették a csapatvezetőket arról, hogy a rossz vízminőség miatt elhalasztják a nyílt vízi úszók kedd reggelre tervezett első versenyét, a női 10 kilométert a szingapúri világbajnokságon.

2025. július 15. 11:18
null

A szakember az MTI-nek elárulta, 

a rajtra készülő két sportoló, az Európa-bajnok Mihályvári-Farkas Viktória és Juhász Janka már aludtak, és csak a hajnali 5-re tervezett ébredésükkor értesültek a döntésről

Ezt is ajánljuk a témában

Gellért Gábor kiemelte, az még inkább felháborító, hogy 

hivatalosan a vasárnap levett mintákra hivatkozva halasztották el a versenyt, ugyanis azon a napon mindenkit, köztük a magyar válogatott tagjait is beengedték a vízbe.

„Az úszóink arról panaszkodtak, hogy nagyon rossz a levegő is, dízel és benzingőz van benne, ami nem meglepő, hiszen ez a világ egyik legforgalmasabb hajószorosa” – mondta az MTI-nek a szövetségi kapitány, aki hozzátette, hogy helyi idő szerint 16 órakor – azaz magyar idő szerint 10 órakor – lesz a következő egyeztetés arról, miként indulhat el a viadal. 

A nyílt vízi úszók első versenyét magyar idő szerint hajnali 2.00-kor rendezték volna, a jelenlegi tervek szerint szerdán előbb a férfiak 10 kilométeres versenyére kerül sor 1.30-tól, majd 4.15-től pótolják a nők olimpiai számát. 

A tavalyi párizsi olimpián nagy visszhangot kapott a Szajna rossz vízminősége, ott azonban végül megtartották a versenyeket, noha később többen is lebetegedtek.

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Összesen 4 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
rasdi1
2025. július 15. 14:57
"...noha később többen is lebetegedtek". Ejha. Nem inkább "megbetegedtek"?:)))))
Locomotive
2025. július 15. 13:43
Kellemes kis női popók <3
gullwing
2025. július 15. 12:33
"nagyon rossz a levegő is, dízel és benzingőz van benne, ami nem meglepő, hiszen ez a világ egyik legforgalmasabb hajószorosa"
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!