Svájc az örök vesztes? – ezúttal az Egyesült Államoknak volt kénytelen behódolni

2025. május 26. 05:43

Tage Thompson hosszabbításban szerzett gólja döntötte el a hoki-vb fináléját az amerikaiak javára, így a svájciak egymás után második, összesen már ötödik világbajnoki döntőjüket bukták el.

2025. május 26. 05:43
null

Az elit jégkorong-világbajnokságok történetében sosem rendeztek még Egyesült Államok–Svájc döntőt, az idei aranyéremnek így különösen nagy jelentősége volt: az amerikaiak 1933(!) után lehettek volna ismét világbajnokok, a svájciak pedig sosem nyertek még korábban – 1935-ben, 2013-ban, 2018-ban és tavaly is elbukták a finálét.

A telt házas stockholmi Avicii Arénában a rendes játékidő hatvan perce alatt a tengerentúliak álltak közelebb a vezetés megszerzéséhez, Leonardo Genoni kapus azonban végig ihletett formában védett, a középső harmadban egy büntetőlövést is hárított. 

Jégkorongban fehér holló-ritkaságú 0–0-s alapjátékidő után jöhetett a három a három elleni túlóra, ez pedig már nem tartott sokáig. 

Alig két perc után Tage Thompson hajszálpontos lövéssel megint összetörte a svájci szíveket: az Egyesült Államok jó 80 év után ünnepelhetett újra, a svájciak ezzel szemben képtelenek átlépni saját árnyékukat, egymás után második, összesen már ötödik világbajnoki döntőjüket bukták el.

Fotó: IIHF

A drámai döntőt megelőzően a vb-házigazdák egymás elleni bronzmérkőzésén Svédország hazai közönség előtt sokkal simábban, 6–2-re győzte le a torna meglepetéscsapatát, a negyeddöntőben a kanadaiakat kiejtő Dániát. A társrendező dánok azonban a negyedik hellyel is sporttörténelmet írtak: korábban sosem végeztek a nyolcadiknál jobb pozícióban az elit-világbajnokságok történetében, így nekik sem volt okuk a szomorkodásra. 

Ezt is ajánljuk a témában

Fotó: IIHF

(Nyitókép: Jonathan Nackstrand/AFP)

Összesen 1 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
hannibal2
2025. május 26. 07:12
Valaki a mandinernél képes összehangolni a számokat és dátumokat? Először azt írják, hogy: "az amerikaiak 1933(!) után lehettek volna ismét világbajnokok", majd azt, hogy "az Egyesült Államok jó 80 év után ünnepelhetett újra", miközben valójában 1960-ban is világbajnok lett az USA (igaz az egyben olimpiai is volt)... Tehát minden hibás. Nem másodszor, hanem harmadszor, nem 80 év (ha már 1933-mal számolnak), hanem 92, esetleg 65.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!