Újabb top10-es riválist legyőzve jutott a legjobb nyolc közé Marozsán Fábián Miamiban

2024. március 27. 06:14

Ezzel a győzelemmel a magyar játékos biztosan a top50-ben fog szerepelni az ATP 1000-es tornák főtábláján.

ATP Qatar Exxonmobil Open Tennis Tournament 2024

Nyitókép: Noushad Thekkayil / NurPhoto / NurPhoto via AFP

A magyar játékos a a Miamiban zajló ATP 1000-es tornán: 6:4, 0:6, 6:1-re múlta felül a világranglista 10. helyén álló Alex de Minaurt. Ezzel Marozsán bejutott a keménypályás torna negyeddöntőjébe – írta meg a M4 Sport.

Az első szettben mindkét játékos hozta adogatójátékait, egészen 5:4-ig, amikor is Marozsán a legjobb lélektani pillanatban brékelt és behúzta a nagyon fontos első szettet. Az ausztrál Alex de Minaurt a második játszmában viszont háromszor is lebrékelte a magyart játékost (6:0), így jöhetett a döntő szett, amiben Marozsán ellenállhatatlan és pazar teniszt bemutatva, 6:1 arányban megnyerte a harmadik játszmát és a mérkőzést is.

Így jövő héttől kezdve Marozsán mérlege tovább javul majd, és

biztosan a top50-ben fog szerepelni az ATP 1000-es tornák főtábláján.

Eddig a top10-es játékosok ellen négy győzelmet és egy vereséget könyvelhet el, összesen 14 győzelemmel és 3 vereséggel. A következő ellenfele a Zverev–Hacsanov mérkőzés győztese lesz majd, a legjobb nyolc között zajló versenyen, Miamiban.