A pénz beszél: bejelentették a 2030-as és a 2034-es labdarúgó-világbajnokság helyszíneit!
A 2030-as tornát Spanyolország, Portugália és Marokkó rendezi közösen, míg 2034-ben a Közel-Keleten lesz a világ szeme.
Újra fel kellett venniük a ritmust, de sokkal keményebben is edzenek – nyilatkozták az immár kínai színekben versenyző korcsolyázók.
Nyitókép: Képernyőfotó
Az M4 Sport felidézte, hogy közel egy évvel ezelőtt váltottak kínai színekre a Magyarországnak olimpiai aranyérmeket is nyerő rövidpályás gyorskorcsolyázó Liu fivérek.
Liu Shaoang és Liu Shaolin Sándor a rotterdami világbajnokságon a csatorna riporterének, Farkas Mártonnak adtak interjút. A sportolók beszéltek többek között az országváltásuk következményeiről, aktuális formájukról és céljaikról.
„Jól vagyunk, köszönjük. Nem változott semmi, ugyanúgy edzünk, számunkra a fejlődés van fókuszban, mit tudunk tenni a sportágért.
Szeretnénk olyan sikeresek lenni, mint eddig.
Szerencsére jó közegben vagyunk, egy olyan edzőkomplexumban készülünk, ahol minden feltétel adott, a legjobb kezekben vagyunk” – mondta el az M4 Sportnak Liu Shaoang.
A kétszeres olimpiai bajnok megjegyezte, „kihagytunk egy évet, fel kellett venni újra a ritmust, még nem mondanám, hogy százszázalékosan visszatértünk, ehhez idő kell. Az első néhány világkupán jól teljesítettünk,
ha ebbe a ritmusba visszaszállunk, az eredmények még jobbak lesznek.
Nem érzem, hogy fizikailag annyira topon lennék, kettős érzéseim vannak ezzel kapcsolatban”.
A világbajnoksággal kapcsolatban elárulta a csatornának, hogy jelenleg pozíciószerzés zajlik a jövő évi, pekingi vb-re, itt szeretnék mind a három távon a maximális kvótákat megszerezni egyéniben Kínának.
Liu Shaolin Sándor számára is hozott valamennyi változást az elmúlt időszak: szemüveges lett, így most már kontaktlencsében versenyez, ám mint mondta, hozzászokott már.
Az M4 Sportnak beszélt az országváltás hátterétől is. Elhangzott, be tudtak illeszkedni, mivel édesapjuk révén már kiskoruktól tapasztalták a kínai kultúrát, illetve a kínai nagyszüleik is sokat voltak Magyarországon.
Sokkal keményebben edzünk, a csapattársak is erősebbek, a szint is magasabb.
Reméljük, hogy ezt a versenyen is meg tudjuk mutatni” – húzta alá Liu Shaolin Sándor.
A teljes beszélgetést ITT tekinthetik meg.