Október 17-én Fürjes Balázs Mumbaiban NOB-tag lehet
A nagysikerű budapesti atlétikai világbajnokság társelnökeként is éppen elég feladata akadna Fürjes Balázsnak, hogy utólag is begyűjtse a legszélesebb körből érkező gratulációkat, amely a magyar szervezést dicséri. Van ennél ugyanakkor kurrensebb jó hír is a magyar sportdiplomácia háza táján. Mégpedig az, hogy a NOB belső tagfelvételi bizottsága a közelmúltban másokkal együtt őt is a NOB rendes tagjainak sorába ajánlotta, akiknek beválasztásáról a közeljövőben dönthet a szervezet közgyűlése.
„Nem a személyemnek szól, ha majd megerősítenek a NOB tagjai ebben a pozícióban, hanem kizárólag a magyar sportnak és a magyar olimpiai mozgalomnak. Annak erejét és megbecsültségét jelezheti, ha ez a folyamat, a jelöléstől kezdve viszonylag gyorsan végbemegy. De ne felejtsük el,
az utolsó szó a NOB tagjait illeti, ez lesz a legfontosabb fázis, hiszen október 17-én a Mumbaiban dőlhet el, hogy a NOB közgyűlése a tagjai sorába választ-e vagy sem,
addig én türelemmel és alázattal várom a döntésüket” – idézte fel az áprilisban indult folyamatot Fürjes Balázs, akinek a jelölését Schmitt Pál, Gyulay Zsolt és Gyurta Dániel indította el még tavasszal.
„A bojkott jót még nem hozott, csak rosszat!"
A beszélgetésben szóba került az is, hogy a közelgő párizsi olimpia már most is számos szervezési és sportpolitikai feladatot ad a NOB-nak, ezek közül az egyik legfajsúlyosabb az a Thomas Bach-i cél, hogy az orosz-ukrán háború árnyékában miként lehet mégis biztosítani egy teljesértékű, lehetőleg bojkottmentes világesemény megrendezését.
A bojkott nem old meg semmit. Ha valaki végignézi az olimpiák történetét, azt a célt, amivel igazolni akarták a bojkottot, még soha nem érte el egyetlen bojkott sem.
Bojkott jót még nem hozott, csak rosszat” – hangsúlyozta Fürjes Balázs. „A sport egyik igazi ereje, és erről friss élményeink is vannak az atlétika vb-ről, innen Budapestről, hogy miközben annyi minden választ szét minket egy közösségben, egy társadalomban akár politikai, hitbéli, gazdasági alapon, a sport képes arra, hogy elemi erővel egyesítse az embereket, egyesítsen minket magyarokat és képes legyen arra, hogy egy ügy mögé állítsa a különféle közösségeket, akár globális akár egyetemes szinten” – mondta Fürjes Balázs.