Először a tények: nyolc vádlottra fegyházban letöltendő büntetést szabott ki a Fővárosi Törvényszék, míg a 9. a 10. a 11. és a 12. rendű vádlottak „csak” jelentős pénzbüntetést kaptak, ám a tetemes bűnügyi költségeket mindannyiuknak meg kell téríteniük.
A szingapúri T. S. Engnek hét évet kell rács mögött töltenie, és tíz évre utasították ki Magyarország területéről. K. Zoltán hét évet kapott, valamint 43 millió forint értékű vagyonelkobzást is kiróttak rá. L. Mátyás hét, S. László öt, B. István négy, Cs. János négy, M. Tamás négy, S. Krisztián három év fegyházbüntetést kapott. A másod- a harmad-, a negyed- és az ötödrendű vádlottat tíz évre valamennyi, labdarúgással kapcsolatos tevékenységtől eltiltotta a bíróság, míg a hatod-, a heted- és a nyolcadrendű vádlottat a játékvezetéstől tiltották el tíz évre.
A Mandiner Sport állandó jogi szakértőjét, dr. Borbély Zoltánt kértük meg arra, hogy fejtse ki a véleményét az ügyben, annál is inkább, mert a bundabotrány kirobbanása kezdete után nem sokkal az MLSZ jogi és kommunikációs igazgatójaként dolgozott.
- Az eljárás még 2009-ben, az előző, Kisteleki István irányította MLSZ-vezetés feljelentése alapján kezdődött, ám már a Csányi Sándor nevével fémjelzett elnökség a legerősebb kritikát azért kapta, mert az egyik legjelentősebb lépésünk a versenyszabályzat módosítása volt, amely azonnal kizárta a vétkeseket a versenyrendszerből. Rögtön érkeztek is a támadások: amíg nincs jogerős ítélet, miért nem illeti meg a gyanúsítottakat az ártatlanság vélelme? Igazuk volt, de a jogban is előfordulnak bizonyos kivételek. E fogadási csalás is ezek közé tartozott, de a vétkeseket ezzel együtt maximum három évig zárhattuk ki.
Az ügy kulcsfigurái elsősorban a távol-keleti fogadásokat manipulálták, ezért bűnszervezetben elkövetett, számítógépes csalás vétkéért kellett felelniük. Ennek a büntetési tétele 2-től 8 évig terjed, ám mivel a tettüket bűnszervezetben követték el, ez a tétel halmazati büntetésként 2-től 20 évre emelkedik.
Ennek a középmértéke 11 évhez közelít, és mivel a legsúlyosabb büntetési tételként az első-, másod és harmadrendű vádlott hét év fegyházbüntetést kapott, az ügyészség esetükben a súlyosításért, a középmérték, a 11 éves büntetés kiszabásáért fellebbezett, valamint, hogy a vádlottakat ne csupán 10 évre, hanem véglegesen tiltsák el a labdarúgással illetve a játékvezetéssel kapcsolatos összes tevékenységtől. Ezzel együtt kijelenthető: példásan szigorú büntetések születtek.