Trump kilépteti az Egyesült Államokat a WHO-ból: aláírta a rendeletet (VIDEÓ)
Az új amerikai elnök riválisai már régóta tartottak ettől a lépéstől.
A Moderna gyógyszeripari óriáscég vezérigazgatója szerint még a fiatalabbaknak is legalább háromévente egyszer kell majd emlékeztető oltást kapniuk, ami azt jelenti, hogy a be nem oltottakat büntető, kétszintű társadalom a világ számos országában sokáig fennmaradhat, vélekedik a Summit News szerzője.
Stephane Bancel vezérigazgató szerint
beleértve a csecsemőket és az emlékeztető oltásokat is. Az idősebb és veszélyeztetett embereknek évente legalább egyszer szükségük lesz emlékeztető oltásokra, míg a fiatalabbaknak, akiknek elenyészően kicsi az esélyük arra, hogy a vírus miatt meghaljanak, háromévente kell majd emlékeztető oltást kapniuk.
Korlátozó intézkedések a be nem oltottakkal szemben
A vezérigazgató nem jósol sok jót azok számára, akik továbbra sem kívánják beoltatni magukat. Elmondása szerint
Ezzel azonban nagy a kockázata annak, hogy újra elkapják a vírust, ami akár komolyabb következményekkel is járhat. Emellett pedig számos ország az oltatlanokat korlátozó intézkedéseket vezetne be. Izrael már jelezte például, hogy az oltási útlevelek kötelezően tartalmazni fogják annak igazolását, hogy az adott személy megkapta az emlékeztető oltásokat.
Ez azt jelenti, hogy azok, akik abban reménykednek, hogy átvészelik a világjárványt, miközben oltatlanok maradnak, majd jövőre minden szabadságot visszakapnak, valójában állandósuló biológiai biztonsági rendőrállamban találhatják magukat, amely gyakorlatilag örökre bezárva tartja őket.
A korlátozások azokra is vonatkoznak majd, akik valamilyen okból nem hajlandók beadatni az emlékeztető oltásokat; számos országban az utazás és az alapvető életmódbeli tevékenységek terén is diszkriminációval fognak szembesülni.
Elrettentő példát jelent Ausztrália, ahol a rendőrség már békésen tüntető tanárokat vert és tartóztatott le, az országhatárokat hónapokra lezárták, miközben az állam átkutatja az egyes lezárt épületekbe küldött csomagokat is, hogy szabályozza az otthonaikba bezártak alkoholfogyasztási szokásait is.
(Borítókép: Usplash/Nadine Shaabana)