Vállalkozásbarát gazdaságpolitikára számítanak, történelmi csúcson a magyar kis- és középvállalatok hangulata

2018. július 25. 10:43

A K&H kkv bizalmi index történetének legmagasabb eredményét érte el, a cégek csökkenő közterhekre, vállalkozásbarát gazdaságpolitikára és javuló pénzügyi eredményekre számítanak a következő egy évben – közölte a K&H Bank kedden.

2018. július 25. 10:43
null

Tájékoztatásuk szerint a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások következő egy évre vonatkozó várakozásait 2004 óta jelző K&H kkv bizalmi index elérte történelmi csúcspontját, 7 pontos emelkedés után 17 ponton áll. A legutóbbi felmérést június 15 és 22. között készítették.

Az index jelentős emelkedése főként annak köszönhető, hogy a vállalkozások az őket érintő közterhekkel kapcsolatban pozitív változásra számítanak, 20-ról 34 százalékra nőtt azoknak a cégeknek az aránya, amelyek alacsonyabb adókkal és járulékokkal terveznek a következő egy év során.

A közterhek kedvező alakulása mellett a kormányzat intézkedéseivel kapcsolatban is derűlátók a kkv-k, 69 százalékuk szerint semleges vagy vállalkozásbarát lesz a következő egy évi gazdaságpolitika a cég működésére nézve.

A vállalkozások a pénzügyeikben is kisebb javulásra számítanak, 9 százalékos árbevétel- és 6 százalékos profitnövekedést várnak az előttük álló egy évben, az előző negyedévi 8 és 5 százalékos várt növekedéssel szemben.

A közlemény szerint a bizalom minden árbevétel-kategóriában és ágazatban erősödött, és a kereskedelmi szektort kivéve mindenhol történelmi maximumokat ért el.

Szokásos módon a középvállalkozások hangulata a legjobb, 36 pontos. A kisvállalkozások bizalma jelenleg 22 ponton áll, és a mikrovállalkozások is kezdenek felzárkózni, 9 pontos az indexük.

Az ágazatok közül jelenleg az agrárium a legbizakodóbb (38 pont), a szolgáltató és ipari szektor hangulata szinte azonos (21 és 20 pont), míg a kereskedelmi szektor ennél jóval szerényebb várakozásokkal néz a jövőbe (4 pont). 

A K&H és a GfK 2004 óta folyamatosan elkészíti a negyedéves K&H kkv bizalmi index összeállítást 400 magyarországi székhelyű, 2 milliárd forint éves árbevétel alatti társaság üzleti döntéshozóinak megkérdezésével. A kutatásban a vállalkozások gazdasági helyzetét leginkább befolyásoló tíz gazdasági tényezőt és annak várt változásait vizsgálják.

(MTI)

Összesen 6 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Akitlosz
2018. augusztus 07. 18:09
"Vállalkozásbarát gazdaságpolitikára számítanak, történelmi csúcson a magyar kis- és középvállalatok hangulata" S ehhez az illusztráció egy amerikai űrrepülőgép indítása. Áttrappol az elefánt a hídon hátán az egérrel. Mire az egér. - Hallod elefánt, hogy mennyire dübörgünk?
fogas paduc
2018. július 30. 18:00
Én is azt mondom, hogy aki másnak kertbe kenéz, annak fütye letymetyütyü.
korona
2018. július 29. 13:07
Majdnem azt kell feltételeznem, hogy nincs és nem is volt MAGYAR ipar, kereskedelem, gazdaság. Mert ami volt az nem magyar volt. Manapság, ha tudok kettő-három "magyar" vállalkozásról, amelyek stabilak és van jövőjük, akkor sokat mondok. Mondjuk itt van a 77Elektronika, aztán az a bizonyos cipőgyár, aminek a nevét sem tudom és a szegedi Pick. Saját márkanév alatt kell gyárat csinálni és világpiaci kutatást végezni. Jelenleg nincs önálló ipar, nincs önálló világkereskedelem, nincs autonóm bankrendszer. Csak "nemesek" és "szolgák" vannak?
Malvin
2018. július 26. 15:50
Aha! Persze. A kormányok 30 éve ígérik a hazai kisvállalkozások támogatását, aztán megemelik az adójukat, a támogatásokat meg átjátsszák a multiknak. De meg is értem, hisz a vállalkozások 95% kicsi magyar, így arányaiban eltörpülnek a zsírgazdag, korrupt multik mellett. ;) Anyagi erőben pont fordított a helyzet. Tehát, a hír így hangzik: Ismét szívatni fogják a hazai középosztályt.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!