Egyenlőtlenségek

2018. január 26. 11:27

A posztkommunista országokban továbbra is viszonylag alacsony a jövedelmi egyenlőtlenség – véli Milanovic.

2018. január 26. 11:27
Branko Milanovic

A szerb-amerikai közgazdász által Twitteren megosztott ábra vízszintes tengelyén az egy főre jutó átlagjövedelem szerepel vásárlóerő paritáson mért dollárban (ez megmutatja, hogy mennyi terméket és szolgáltatást lehet vásárolni egy valutában egy másik valutához mérve, ezzel figyelembe véve a különböző országok eltérő árait).

A függőleges tengelyen pedig az országon belüli jövedelmi egyenlőtlenségeket mérő Gini-együttható látható. Átlagosan elmondható, hogy a gazdagabb országokban kisebbek az egyenlőtlenségek, Milanovic azonban azt tartja megjegyzésre méltónak, hogy a posztszocialista országokban más országokhoz képest viszonylag alacsony egyenlőtlenségeket találunk

Összesen 4 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Wazav
2018. január 29. 16:26
mi? 0 és 1 között vehet fel értékeket. A Lorenz-görbében két terület aránya. Nem a regresszióval van gond, hanem hogy szar a regresszió, egy lineáris vagy maximum egy négyzetes elég lett volna. Inkább lineáris, az USA outlier csak, visszahajló trenddé tenni hülyeség.
szekula
2018. január 29. 03:00
Ennyi.
Palepoli
2018. január 29. 03:00
a Gini együttható, bár számszerű, mégsem arány vagy intervallum skálájú tehát a regresszió nem indokolt
Wazav
2018. január 26. 13:54
Triviális megállapítás, nagyon rossz módszertanú regresszió. Nem tanította meg senki, hogy a magasabb fokszámú polinomnak ilyen kis mintaszám mellett nincs értelme?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!